tin 2.6.2 - en to et translation catalogue (1483 entries)

en: 	Checksum of %s (%ld %s)
et: 	%s kontrollsumma (%ld %s)

en: 
    
    You are downgrading to tin %s from a more recent version!
    Some values in your %s file may be ignored, others might have changed!
et: 
    
    Te käivitate tin versioon %s, mis on vanem kui teie eelmises sessioonis
    kasutatu!
    Mõningaid väärtusi failis %s võidakse ignoreerida, mõningaid võidakse muuta!

en: 
    
    You are upgrading to tin %s from an earlier version.
    Some values in your %s file have changed!
    Read WHATSNEW, etc...
et: 
    
    Te uuendate tini versioonile %s. Mõned
    Väärtused failis %s on muutunud!
    Palun lugege faile WHATSNEW, jne...

en: 
      If your article contains quoted text  please take some time to pare it down
      to just the  key points to which you are  responding,  or people will think
      you are a dweeb!  Many people have the habit of skipping any article  whose
      first page is largely  quoted material.  Format your article to fit in less
      then 80 chars,  since that's the conventional size  (72 is a good choice as
      it allows quoting without exceeding the limit).  If your lines are too long
      they'll wrap  around  ugly and  people won't  read what you  write.  If you
      aren't  careful  and considerate  in  formatting  your posting, people  are
      likely to ignore it completely.  It's a crowded net out there.
et: 
      Kui teie artikkel sisaldab tsiteeritud teksti, kasutage palun tsitaatides
      ainult  seda teksti,  millele te vastate.  Paljudel inimestel on  kombeks
      ignoreerida artikleid, mille esimene lehekülg on enamuses tsitaat.  Vorm-
      istage oma artikliread mahtuma 80 sümbolisisse  (kuni 72 sümboli pikkused
      read on hea valik, kuna jätab ruumi ka tsiteerimiseks).  Kui teie read on
      pikemad,  siis nad võivad ekraanile mitte  mahtuda ja  lugeja ei saa teie
      teksti normaalselt lugeda.  Kui te ei arvesta oma postitustes nende nõue-
      tega, siis ilmselt enamus lugejaid ignoreerib teid täiesti. Tänapäeval on
      võrgus palju rahvast ja infot!

en: 
    %s %d %s from %d %s
et: 
    %s %d %s %d grupist%s

en: 
    %s contains no newsgroups. Exiting.
et: 
    %s ei sisalda ühtki gruppi. Lõpetan töö.

en: 
    %s%d out of range (0 - %d). Reset to 0
et: 
    %s%d piiridest väljas (0 - %d). Sean 0

en: 
    Autosubscribed to %s
et: 
    %s tellitud

en: 
    Connection to %s:
et: 
    Loon ühendust serveriga %s:

en: 
    Error on line %d: "Sender:" header not allowed (it will be added for you)
et: 
    Viga real %d: "Sender:" päiserida pole lubatud (see lisatakse teie eest)

en: 
    Error: "%s" is not a valid newsgroup!
et: 
    Viga: "%s" ei ole lubatud grupp!

en: 
    Error: "%s" is renamed, use "%s" instead!
et: 
    Viga: "%s" on ümber nimetatud, kasutage selle asemel "%s"!

en: 
    Error: "poster" is not allowed in Newsgroups!
et: 
    Viga: "poster" ei ole lubatud gruppides!

en: 
    Error: %s contains non 7bit chars.
et: 
    Viga: %s sisaldab mitte 7bit sümboleid.

en: 
    Error: Article starts with blank line instead of header
et: 
    Viga: Artikkel algab päise asemel tühja reaga

en: 
    Error: Bad FQDN in Message-ID: header.
et: 
    Viga: Vigane FQDN Message-ID: real.

en: 
    Error: Bad address in Approved: header.
et: 
    Viga: Vigane aadress Approved: real.

en: 
    Error: Bad address in From: header.
et: 
    Viga: Vigane aadress From: real.

en: 
    Error: Bad address in Reply-To: header.
et: 
    Viga: Vigane aadress Reply-To: real.

en: 
    Error: Bad address in To: header.
et: 
    Viga: Vigane aadress To: real.

en: 
    Error: Followup-To "poster" and a newsgroup is not allowed!
et: 
    Viga: Followup-To postitajale ja gruppi ei ole lubatud!

en: 
    Error: Followup-To set to more than one newsgroup!
et: 
    Viga: Followup-To real on rohkem kui üks grupp!

en: 
    Error: From: line missing.
et: 
    Viga: From: rida puudub.

en: 
    Error: Header on line %d does not have a colon after the header name:
    %s
et: 
    Viga: Päisereal %d puudub päise nime järel koolon:
    %s

en: 
    Error: Header on line %d does not have a space after the colon:
    %s
et: 
    Viga: Päisel real %d puudub kooloni järel tühik:
    %s

en: 
    Error: Illegal formatted %s.
et: 
    Viga: Vigaselt vormindatud %s.

en: 
    Error: No blank line found after header.
et: 
    Viga: peale päiseridu pole tühja rida.

en: 
    Error: Posting contains  non-ASCII characters  but the  MIME encoding
           for news  messages  is set  to "7bit"  -  please change this
           setting to "8bit" or "quoted-printable" depending  on what
           is more common  in your part  of the world.  This can  be done
           using the M)enu of configurable options or by editing tinrc.
et: 
    Viga: Postitus sisaldab mitte-ASCII sümboleid, aga artiklite kodeerimisel
          kasutatavaks MIME kodeeringuks on valitud "7bit" - palun muutke see
          "8bit" või "quoted-printable", vastavalt,  milline meetod on teil
          enam levinud.  Muuta saate kasutades seadete M)enüüd või toimetades
          tinrc faili.

en: 
    Error: Posting contains non-ASCII characters but MM_CHARSET is set to
           US-ASCII  - please change this setting to a suitable value for
           your language  using the  M)enu of configurable  options or by
           editing tinrc.
et: 
    Viga: Postitus sisaldab mitte-ASCII sümboleid, aga MM_CHARSET väärtuseks
          on US_ASCII - palun seadke MM_CHARSET väärtus oma keelele sobivaks
          kasutades seadete M)enüüd või toimetades tinrc faili.

en: 
    Error: The "%s:" line has spaces  in it that MUST be removed.
           The only allowable  space is the one  separating the colon (:)
           from  the  contents.  Use a  comma  (,)  to separate  multiple
           newsgroup names.
et: 
    Viga: Real "%s:" on tühikud, mis tuleb sealt eemaldada. Ainuke lubatud
          tühik on see,  mis eraldab koolonit (:)  teistest komponentidest
          real. Gruppide eraldamiseks kasutage palun koma (,).

en: 
    Error: The "%s:" line is  continued in  the next line.  Since
           the line  may not  contain  whitespace,  this is  not allowed.
           Please write all newsgroups into a single line.
et: 
    Viga: Rida "%s" jätkun järgneval real. Kuna see rida ei või sisaldada
          tühikuid, siis ei ole see lubatud.  Palun kirjutage kõik grupid
          ühele reale.

en: 
    Error: The "%s:" line is empty.
et: 
    Viga: "%s:" rida on tühi.

en: 
    Error: The "%s:" line is missing from the article header.
et: 
    Viga: Artikli päises puudub rida "%s:".

en: 
    Error: There are multiple (%d) "%s:" lines in the header.
et: 
    Viga: Päises on mitu (%d) "%s:" rida.

en: 
    Error: cross-posting to %d newsgroups and no Followup-To line!
et: 
    Viga: ristpostitus %d gruppi ja Followup-To rida puudub!

en: 
    Mail bug reports/comments to %s
et: 
    Saatke palun vea raport/kommentaarid aadressil %s

en: 
    Server timed out, trying reconnect # %d
et: 
    Ühendus serveriga aegus, proovin taastada, katse %d

en: 
    Stopped. Type 'fg' to restart %s
et: 
    Peatatud. %s uuesti käivitamiseks kirjutage palun 'fg'

en: 
    Warning: "%s" is not a valid newsgroup at this site!
et: 
    Hoiatus: "%s" ei ole selles serveris kehtiv grupp!

en: 
    Warning: "%s" is not in your newsrc, it may be invalid at this site!
et: 
    Hoiatus: "%s" puudub teie newsrc failist, see võib olla selles serveris vigane!

en: 
    Warning: "%s" is renamed, you should use "%s" instead!
et: 
    Hoiatus: "%s" on ümber nimetatud, kasutage selle asemel "%s"!

en: 
    Warning: "Subject:" begins with "Re: " but there are no "References:".
et: 
    Hoiatus: "Subject:" algab fraasiga "Re: ", aga "References:" välju pole.

en: 
    Warning: "Subject:" contains only whitespaces.
et: 
    Hoiatus: "Subject:" real on ainult tühikud.

en: 
    Warning: "example" is a reserved hierarchy!
et: 
    Hoiatus: "näide" on reserveeritud hierarhia!

en: 
    Warning: Approved: header used.
et: 
    Hoiatus: Kasutati päiserida Approved:.

en: 
    Warning: Article has "References:" but "Subject:" does not begin
             with "Re: " and does not contain "(was:".
et: 
    Hoiatus: Artiklis on "References:" päis, aga "Subject:" ei alga fraasiga
             "Re: " ega sisalda "(was:".

en: 
    Warning: Followup-To set to more than one newsgroup!
et: 
    Hoiatus: Followup-To on seatud rohkem, kui ühele grupile!

en: 
    Warning: Found %d '-- \n' lines, this may confuse some people.
et: 
    Hoiatus: Leidsin %d '-- \n' rida, mis võib tekitada osades inimestes segadust.

en: 
    Warning: Posting is in %s and contains characters which are not
             in your selected MM_NETWORK_CHARSET: %s.
             These characters will be replaced by '?' if you post this
             article unchanged. To avoid garbling your article please either
             edit it and remove those characters or change the setting of
             MM_NETWORK_CHARSET to a suitable value for your posting via the
             M)enu option.
et: 
    Hoiatus: Postitus on %s ja sisaldab sümboleid, mis puuduvad teie poolt
             valitud MM_NETWORK_CHARSET: %s.
             Kui te postitate selle artikli muutmata kujul, asendatakse
             need sümbolid sümboliga '?'. Et vältida sodi teie artiklis, palun
             seda kas muuta ja eemaldada need sümbolid või muuta seadet
             MM_NETWORK_CHARSET. Viimast saate teostada kasutades valikut M)enüü.

en: 
    Warning: Signatures should start with '-- \n' not with '--\n'.
et: 
    Hoiatus: Signatuuride alguses peaks olema '-- \n', mitte '--\n'.

en: 
    Warning: The "%s:" line has spaces in it that SHOULD be removed.
et: 
    Hoiatus: Rida "%s:" sisaldab tühikuid, mis TULEKS eemaldada.

en: 
    Warning: The "%s:" line is continued in the next line.
             This is a very new feature and may not be accepted by all servers.
             To avoid trouble please write all newsgroups into a single line.
et: 
    Viga: Rida "%s" jätkub järgneval real.
          See on uus omadus ja kõik serverid ei pruugi seda toetada.
          Probleemide vältimiseks, kirjutage palun kõik grupid ühele reale.

en: 
    Warning: You are using a non-plain transfer encoding (such as base64 or
             quoted-printable) and an external inews program to submit your
             article. If a signature is appended by that inews program it will
             not be encoded properly.
et: 
    Hoiatus: Te kasutate keerukat kodeeringut (nagu base64 või quoted-printable)
             ja postitamiseks välist inews programmi.  Kui  see  inews  programm
             lisab artiklile signatuuri, siis on võimalik,  et seda ei kodeerita
             korrektselt.

en: 
    Warning: Your signature  is longer than %d lines.  Since signatures usually do
             not  transport any  useful information,  they should be as  short as
             possible.
et: 
    Hoiatus: Teie signatuur on pikem, kui %d rida. Kuna tavaliselt signatuurid ei
             sisalda kasulikku informatsiooni, siis peaksid nad olema võimalikult
             lühikesed.

en: 
    Warning: article unchanged after editing
et: 
    Hoiatus: artiklit ei ole toimetamise käigus muudetud

en: 
    Warning: cross-posting to %d newsgroups and no Followup-To line!
et: 
    Hoiatus: ristpostitus %d uudisegruppi ja Followup-To rida puudub!

en: 
    Warning: posting exceeds %d columns. Line %d is the first long one:
    %-100s
et: 
    Hoiatus: postitus ületab %d veergu. Esimene pikk rida on rida %d:
    %-100s

en: 
    Welcome to %s, a full screen threaded Netnews reader. It can read news locally
    (i.e. <spool>/news) or remotely (-r option) from an NNTP (Network News Transport
    Protocol) server. -h lists the available command line options.
    
    %s  has four newsreading levels, the newsgroup selection page, the group index
    page, the thread listing page and the article viewer. Help is available at each
    level by pressing the 'h' command.
    
    Move up/down by using the terminal arrow keys or 'j' and 'k'.  Use PgUp/PgDn or
    Ctrl-U and Ctrl-D to page up/down. Enter a newsgroup by pressing RETURN/TAB.
    
    Articles, threads, tagged articles or articles matching a pattern can be mailed
    ('m' command), printed ('o' command), saved ('s' command), piped ('|' command).
    Use  the 'w' command  to post a  news article,  the 'f'/'F' commands  to post a
    follow-up to  an existing  news article  and the 'r'/'R' commands  to reply via
    mail to an  existing news article author.  The 'M' command allows the operation
    of %s to be configured via a menu.
    
    For more information read the manual page, README, INSTALL, TODO and FTP files.
    Please send bug-reports/comments to %s with the 'R' command.
et: 
    See on %s, täisekraan teemadega Netnews lugeja. Uudiseid saab lugeda
    lokaalselt (st. <spool>/news) või üle võrgu (võti -r),  kasutades NNTP
    (Network News Transport Protocol) serverit. Võti -h annab teile kasutata-
    vate võtmete loendi.
    
    %s omab uudiste lugemisel nelja taset, gruppide valiku lehekülg,  grupi
    indeksi lehekülg, teema lehekülg ja artikli lugeja. Igal tasemel saab 'h'
    käsku kasutades abiinfot.
    
    Üles/alla liikumiseks kasutage terminali nooleklahve või 'j'/'k'.   Lehe-
    külgede kerimiseks kasutage PgUp/PgDn või Ctrl-U ja Ctrl-D.  Gruppi sise-
    nemiseks vajutage TAB või RETURN.
    
    Artikleid, teemasid, märgitud artikleid või mustrile vastavaid  artikleid
    saate edasi saata ('m' käsk), trükkida ('o' käsk), salvestada ('s' käsk),
    saata toruga välisele programmile ('|' käsk). Artikli postitamiseks kasu-
    tage käsku  'w',  'f' ja 'F' käskudega saate vastata olemasolevale artik-
    lile ning 'r' ja 'R' käskudega saate vastata artikli autorile kirja teel.
    'M'  käsk võimaldab teil  seadistada %s operatsioone.
    
    Lisainfot leiate manualist, README, INSTALL, TODO ja FTP failidest.
    Palun saatke vearaportid/kommentaarid 'R' käsuga aadressil %s.

en: 
    You requested followups to your article to go to the following %s:
et: 
    Te soovisite vastused artiklile %s:

en: 
    Your article:
      "%s"
    will be mailed to the following address:
      %s
et: 
    Teie artikkel:
      "%s"
    postitatakse järgneval aadressil:
      %s

en: 
    Your article:
      "%s"
    will be posted to the following %s:
et: 
    Teie artikkel:
      "%s"
    postitatakse %s:

en: 
    socket or connect problem
et: 
    Probleem pistikuga või ühendusega

en:  	  (all searches are case-insensitive and wrap around)
et:  	  (kõik otsingud on tõstutundetud ja vajadusel alustavad algusest)

en:  	  (go to article if at least one of the groups is available)
et:  	  (mine viimasele artiklile, kui vähemalt üks grupp on olemas)

en:  	  (searches are case-insensitive and wrap around to all articles)
et:  	  (otsing on tõstutundetu ja käib üle kõikide artiklite)

en:     Please enter password:
et:     Palun sisestage parool:

en:     Please enter username:
et:     Palun sisestage kasutajanimi:

en:   %s	 Answers will be directed to you by mail.
et:   %s	 Vastused saadetakse teile kirjaga.

en:   -4       force connecting via IPv4
et:   -4       kasuta ainult IPv4

en:   -6       force connecting via IPv6
et:   -6       kasuta ainult IPv6

en:   -A       force authentication on connect
et:   -A       sunni ühenduse loomisel autentima

en:   -D mode  debug mode
et:   -D mood  silumismood

en:   -G limit get only limit articles/group
et:   -G num   loe aunult num artiklit/gruppi

en:   -H       help information about %s
et:   -H       %s kasutamise abiinfo

en:   -I dir   news index file directory [default=%s]
et:   -I kat   uudiste indeksfaili kataloog [vaikimisi=%s]

en:   -M user  mail new news to specified user (batch mode)
et:   -M kasut saada uued artiklid näidatud kasutajale (pakettmood)

en:   -N       mail new news to your posts (batch mode)
et:   -N       saada uued vastused teie postitustele (pakettmood)

en:   -Q       quick start. Same as -dnq
et:   -Q       kiirstart. Sama kui -dnq

en:   -Q       quick start. Same as -dq
et:   -Q       kiirstart. Sama kui -dq

en:   -R       read news saved by -S option
et:   -R       loe artikleid, mis on salvestatud -S võtmega

en:   -S       save new news for later reading (batch mode)
et:   -S       salvesta uued artiklid hilisemaks lugemiseks (pakettmood)

en:   -T       enable NNTPS
et:   -T       luba NNTPS

en:   -V       print version & date information
et:   -V       esita versiooni ja kuupäeva informatsioon

en:   -X       don't save any files on quit
et:   -X       töö lõpetamisel ära salvesta ühtegi faili

en:   -Z       return status indicating if any unread news (batch mode)
et:   -Z       tagasta väärtus, mis näitab, kas on lugemata artikleid (pakettmood)

en:   -a       toggle color flag
et:   -a       lülita värvide kasutamist

en:   -c       mark all news as read in subscribed newsgroups (batch mode)
et:   -c       märgi tellitud gruppides kõik artiklid loetuks (pakettmood)

en:   -d       don't show newsgroup descriptions
et:   -d       ära näita gruppide kirjeldusi

en:   -f file  subscribed to newsgroups file [default=%s]
et:   -f fail  tellitud gruppide fail [vaikimisi=%s]

en:   -g serv  read news from NNTP server serv [default=%s]
et:   -g serv  loe uudiseid NNTP serverist serv [vaikimisi=%s]

en:   -h       this help message
et:   -h       see abitekst

en:   -k       skip verification for NNTPS
et:   -k       ära NNTPS'i verifitseeri

en:   -l       read only active file instead of scanning spool (-n) command
et:   -l       loe pooli skaneerimise (-n) asemel ainult faili active

en:   -l       use only LIST instead of GROUP (-n) command
et:   -l       kasuta LIST käsku GROUP (-n) käsu asemel

en:   -m dir   mailbox directory [default=%s]
et:   -m kat   kirjakaustade kataloog [vaikimisi=%s]

en:   -n       only read subscribed .newsrc groups from NNTP server
et:   -n       loe NNTP serverist ainult tellitud .newsrc grupid

en:   -n       only read subscribed .newsrc groups from spool
et:   -n       loe poolist ainult tellitud .newsrc gruppe

en:   -o       post all postponed articles and exit
et:   -o       postita kõik postitamisootel artiklid ja lõpeta töö

en:   -p port  use port as NNTP port [default=%d]
et:   -p port  kasuta NNTP porti [vaikimisi=%d]

en:   -q       don't check for new newsgroups
et:   -q       ära otsi uusi gruppe

en:   -r       read news remotely from default NNTP server
et:   -r       loe artikleid kasutades vaikimisi NNTP serverit

en:   -s dir   save news directory [default=%s]
et:   -s kat   artiklite salvestamise kataloog [vaikimisi=%s]

en:   -u       update index files (batch mode)
et:   -u       värskenda indeksfaile (pakettmood)

en:   -v       verbose output for batch mode options
et:   -v       esita pakettmoodi käskudega detailsemat informatsiooni

en:   -w       post an article and exit
et:   -w       postita artikkel ja lõpeta töö

en:   -x       no-posting mode
et:   -x       postitamiseta mood

en:   -z       start if any unread news
et:   -z       alusta tööd, kui on lugemata uudiseid

en:  R
et:  L

en:  and enter next unread article
et:  ja sisene järgmisse lugemata artiklisse

en:  and enter next unread group
et:  ja siseneda järgmisse lugemata teemasse

en:  and enter next unread thread
et:  ja siseneda järgmisse lugemata teemasse

en:  at %s
et:  o: %s

en: #
    # Note that it is best to put general (global scoping)
et: #
    # Märkus: parem on kõigepealt kirjeldada üldisemad (globaalse skoobiga)

en: #    0 = Don't trim article body
et: #    0 = Ära lühenda artikli keha

en: #    0=No, 1=Cc, 2=Bcc, 3=Cc and Bcc
et: #    0=Ei pane, 1=Cc, 2=Bcc, 3=Cc ja Bcc

en: #    0=Subject: (case sensitive)  1=Subject: (ignore case)
et: #    0=Teema: (tõstutundlik) 1=Teema: (tõstutundetu)

en: #    1 = Skip leading blank lines
et: #    1 = Jäta alles alguses olevad tühjad read

en: #    2 = Skip trailing blank lines
et: #    2 = Jäta alles lõpus olevad tühjad read

en: #    2=From: (case sensitive)     3=From: (ignore case)
et: #    2=Saatja: (tõstutundlik) 3=Saatja: (tõstutundetu)

en: #    3 = Skip leading and trailing blank lines
et: #    3 = Jäta alles alguses ja lõpus olevad tühjad read

en: #    4 = Compact multiple blank lines between text blocks
et: #    4 = Tihenda teksti vahel olevad tühjad read

en: #    4=Message-ID: & full References: line
et: #    4=Message-ID: ja täielik References: rida

en: #    5 = Compact multiple blank lines between text blocks and skip
    #        leading blank lines
et: #    5 = Tihenda teksti vahel olevad tühjad read ja
    #        jäta vahele alguses olevad tühjad read

en: #    5=Message-ID: & last References: entry only
et: #    5=Message-ID: & ainult viimane viitamise kirje

en: #    6 = Compact multiple blank lines between text blocks and skip
    #        trailing blank lines
et: #    6 = Tihenda teksti vahel olevad tühjad read ja
    #        jäta vahele lõpus olevad tühjad read

en: #    6=Message-ID: entry only     7=Lines:
et: #    6=Message-ID: kirje ainult   7=Ridu:

en: #    7 = Compact multiple blank lines between text blocks and skip
    #        leading and trailing blank lines
et: #    7 = Tihenda teksti vahel olevad tühjad read ja
    #        jäta vahele alguses ja lõpus olevad tühjad read

en: #  date_format=STRING (eg. %a, %d %b %Y %H:%M:%S)
et: #  date_format=SÕNE (n. %a, %d %b %Y %H:%M:%S)

en: #  editor_format=STRING (eg. %E +%N %F)
et: #  editor_format=SÕNE (n. %E +%N %F)

en: #  fcc=STRING (eg. =mailbox)
et: #  fcc=SÕNE (n. =postkast)

en: #  followup_to=STRING
et: #  followup_to=SÕNE

en: #  from=STRING (just append wanted From:-line, don't use quotes)
et: #  from=SÕNE (kirjutage soovitav From: rida, ärge kasutage jutumärke)

en: #  group_format=STRING (eg. %n %m %R %L  %s  %F)
et: #  group_format=SÕNE (nt. %n %m %R %L  %s  %F)

en: #  ispell=STRING
et: #  ispell=SÕNE

en: #  mail_mime_encoding=supported_encoding
et: #  mail_mime_encoding=toetatud_kodeering

en: #  maildir=STRING (eg. ~/Mail)
et: #  maildir=SÕNE (n. ~/Mail)

en: #  mailing_list=STRING (eg. majordomo@example.org)
et: #  mailing_list=SÕNE (n. majordomo@example.org)

en: #  mime_types_to_save=STRING (eg. image/*,!image/bmp)
et: #  mime_types_to_save=SÕNE (n. image/*,!image/bmp)

en: #  mm_network_charset=supported_charset
et: #  mm_network_charset=toetatud_koodileht

en: #  news_headers_to_display=STRING
et: #  news_headers_to_display=SÕNE

en: #  news_headers_to_not_display=STRING
et: #  news_headers_to_not_display=SÕNE

en: #  news_quote_format=STRING
et: #  news_quote_format=SÕNE

en: #  organization=STRING (if beginning with '/' read from file)
et: #  organization=SÕNE (kui algab sümboliga '/', loe failist)

en: #  post_mime_encoding=supported_encoding
et: #  post_mime_encoding=toetatud_kodeering

en: #  quick_kill_scope=STRING (e.g. talk.*)
et: #  quick_kill_scope=SÕNE (n. talk.*)

en: #  quick_select_scope=STRING
et: #  quick_select_scope=SÕNE

en: #  quote_chars=STRING (%I for initials)
et: #  quote_chars=SÕNE (%I annab initsiaalid)

en: #  savedir=STRING (eg. ~user/News)
et: #  savedir=SÕNE (n. ~user/News)

en: #  savefile=STRING (eg. =linux)
et: #  savefile=SÕNE (n. =linux)

en: #  scope=STRING (eg. alt.*,!alt.bin*) [mandatory]
et: #  scope=SÕNE (n. alt.*,!alt.bin*) [kohustuslik]

en: #  sigfile=STRING (eg. $var/sig)
et: #  sigfile=SÕNE (n. $var/sig)

en: #  thread_format=STRING (eg. %n %m [%L]  %T  %F)
et: #  thread_format=SÕNE (n. %n %m [%L]  %T  %F)

en: #  undeclared_charset=STRING (default is US-ASCII)
et: #  undeclared_charset=SÕNE (vaikimisi on US-ASCII)

en: #  x_body=STRING (eg. ~/.tin/extra-body-text)
et: #  x_body=SÕNE (n. ~/.tin/extra-body-text)

en: #  x_headers=STRING (eg. ~/.tin/extra-headers)
et: #  x_headers=SÕNE (n. ~/.tin/extra-headers)

en: # %s server configuration file
    # This file was automatically saved by %s %s %s ("%s")
    #
    # Do not edit while %s is running, since all your changes to this file
    # will be overwritten when you leave %s.
    # Do not edit at all if you don't know what you do.
    ############################################################################
et: # %s serveri seadete fail
    # Selle faili on automaatselt salvestanud %s %s %s ("%s")
    #
    # Ärge muutke seda faili, kui %s töötab, teie muudatused kirjutatakse
    # %s töö lõpetamisel üle.
    # Kui te ei tea, mida teha, ärge muutke seda faili üldse.
    ############################################################################

en: # (-m) directory where articles/threads are saved in mailbox format
et: # (-m) kataloog, kuhu artikleid/teemasid salvestatakse kirjaformaadis

en: # A comma-delimited list of address-parts you want to be warned
    # about when trying to reply by email.
et: # Komaga eraldatud aadresside komponentide loend, mille kasutamisel
    # tuleks kasutajat hoiatada.

en: # A regular expression that tin will use to decide which lines are
    # external quotes. Text from external quotes is shown in col_extquote.
    # If you leave this blank, tin will use a built in default.
et: # Regulaaravaldis, mida tin kasutab, et otsustada, millised
    # read on välised tsitaadid. Väliseid tsitaate näitab col_extquote.
    # Kui te jätate selle tühjaks, kasutab tin sisseehitatud väärtust.

en: # A regular expression that tin will use to decide which lines are
    # quoted >=3 times. >=3 times quoted lines are shown in col_quote3.
    # If you leave this blank, tin will use a built in default.
et: # Regulaaravaldis, mida tin kasutab, et otsustada, millised
    # read on >= 3 korda tsiteeritud. >= 3 korda tsiteeritud ridu
    # näidatakse col_quote3.
    # Kui te jätate selle tühjaks, kasutab tin sisseehitatud väärtust.

en: # A regular expression that tin will use to decide which lines are
    # quoted twice. Twice quoted lines are shown in col_quote2.
    # If you leave this blank, tin will use a built in default.
et: # Regulaaravaldis, mida tin kasutab, et otsustada, millised
    # read on kahekordselt tsiteeritud. Topelt tsiteeritud ridu
    # näidatakse col_quote2.
    # Kui te jätate selle tühjaks, kasutab tin sisseehitatud väärtust.

en: # A regular expression that tin will use to decide which lines are
    # quoted when viewing articles. Quoted lines are shown in col_quote.
    # If you leave this blank, tin will use a built in default.
et: # Regulaaravaldis, mida tin kasutab, et artikli vaatamisel otsustada,
    # milliseid read on tsiteeritud. Tsiteeritud ridu näidatakse col_quote.
    # Kui te jätate selle tühjaks, kasutab tin sisseehitatud väärtust.

en: # A regular expression that tin will use to decide which words
    # bounded by '*' are to be shown in col_markstars.
    # If you leave this blank, tin will use a built in default.
et: # Regulaaravaldis mida tin kasutab et otsustada, milliseid '*' vahel olevaid
    # sõnu näidata col_markstars abil. Kui jätate selle tühjaks, kasutab
    # tin sisse ehitatud vaikeväärtust.

en: # A regular expression that tin will use to decide which words
    # bounded by '-' are to be shown in col_markstroke.
    # If you leave this blank, tin will use a built in default.
et: # Regulaaravaldis mida tin kasutab et otsustada, milliseid '-' vahel olevaid
    # sõnu näidata col_markstroke abil. Kui jätate selle tühjaks, kasutab
    # tin sisse ehitatud vaikeväärtust.

en: # A regular expression that tin will use to decide which words
    # bounded by '/' are to be shown in col_markslashes.
    # If you leave this blank, tin will use a built in default.
et: # Regulaaravaldis mida tin kasutab et otsustada, milliseid '/' vahel olevaid
    # sõnu näidata col_markslashes abil. Kui jätate selle tühjaks, kasutab
    # tin sisse ehitatud vaikeväärtust.

en: # A regular expression that tin will use to decide which words
    # bounded by '_' are to be shown in col_markdash.
    # If you leave this blank, tin will use a built in default.
et: # Regulaaravaldis mida tin kasutab et otsustada, milliseid '_' vahel olevaid
    # sõnu näidata col_markdash abil. Kui jätate selle tühjaks, kasutab
    # tin sisse ehitatud vaikeväärtust.

en: # A regular expression that tin will use to find Subject prefixes
    # which will be removed before showing the header.
et: # Regulaaravaldis, mida tin kasutab, et leida teema prefiksit, mida
    # enne päise näitamist eemaldada.

en: # A regular expression that tin will use to find Subject suffixes
    # which will be removed when replying or posting followup.
et: # Regulaaravaldis, mida tin kasutab teema sufiksi leidmiseks,
    # mis eemaldatakse vastuse saatmisel või postitamisel.

en: # A regular expression that tin will use to find the begin of
    # a verbatim block.
et: # Regulaaravaldis, mida tin kasutab et leida identse bloki algust.

en: # A regular expression that tin will use to find the end of
    # a verbatim block.
et: # Regulaaravaldis, mida tin kasutab et leida identse bloki lõppu.

en: # Attribute of word highlighting with -stroke-
    # Default: 3 (reverse video)
et: # Vaikimisi: 3 (pööratud video)

en: # Attribute of word highlighting with /slash/
    # Default: 5 (half bright)
et: # /Kaldkriipsude/ esiletõstmise atribuut
    # Vaikimisi: 5 (poolhele)

en: # Attribute of word highlighting with _dash_
    # Default: 2 (best highlighting)
et: # _alakriipsudega_ esiletõstmise atribuut
    # Vaikimisi: 2 (parim esiletõstmine)

en: # Attributes of word highlighting on mono terminals
    # Possible values are:
    #   0 = Normal
    #   1 = Underline
    #   2 = Best highlighting
    #   3 = Reverse video
    #   4 = Blinking
    #   5 = Half bright
    #   6 = Bold
    
    # Attribute of word highlighting with *stars*
    # Default: 6 (bold)
et: # Sõnade esiletõstmise atribuut mono terminalidel.
    # Võimalikud väärtused on:
    #   0 - Tavaline
    #   1 - Allajoonitud
    #   2 - Parim esiletõstmine
    #   3 - Pööratud video
    #   4 - Plinkiv
    #   5 - Poolhele
    #   6 - Paks
    
    # *tärnidega* esiletõstmise atribuut
    # Vaikimisi: 6 (paks)

en: # Changing colors of several screen parts
    # Possible values are:
    #  -1 = default (white for foreground and black for background)
    #   0 = black
    #   1 = red
    #   2 = green
    #   3 = brown
    #   4 = blue
    #   5 = pink
    #   6 = cyan
    #   7 = white
    # These are *only* for foreground:
    #   8 = gray
    #   9 = light red
    #  10 = light green
    #  11 = yellow
    #  12 = light blue
    #  13 = light pink
    #  14 = light cyan
    #  15 = light white
et: # Ekraaniosade värvide muutmine
    # Võimalikud väärtused on:
    #  -1 = vaikimisi (valge esiplaan ja must tagaplaan)
    #   0 = must
    #   1 = punane
    #   2 = roheline
    #   3 = pruun
    #   4 = sinine
    #   5 = roosa
    #   6 = lilla
    #   7 = valge
    # Need on *ainult* esiplaani tarvis:
    #   8 = hall
    #   9 = helepunane
    #  10 = heleroheline
    #  11 = kollane
    #  12 = helesinine
    #  13 = heleroosa
    #  14 = helelilla
    #  15 = helevalge

en: # Character used to show that an art is in a range (default '#')
    # _ is turned into ' '
et: # Sümbol, mis märgib vahemikku kuuluvaid artikleid (vaikimisi '#')
    # _ asendatakse tühikuga ' '

en: # Character used to show that an art is recent (default 'o')
    # _ is turned into ' '
et: # Sümbol, mis näitab, et artikkel on värske (vaikimisi 'o')
    # _ asendatakse tühikuga ' '

en: # Character used to show that an art is unread (default '+')
    # _ is turned into ' '
et: # Sümbol, mis näitab, et artikkel on lugemata (vaikimisi '+')
    # _ asendatakse tühikuga ' '

en: # Character used to show that an art was auto-selected (default '*')
    # _ is turned into ' '
et: # Sümbol, mis näitab, et artikkel on automaatselt valitud (vaikimisi '*')
    # _ asendatakse tühikuga ' '

en: # Character used to show that an art was deleted (default 'D')
    # _ is turned into ' '
et: # Sümbol, mis tähistab kustutatud artiklit (vaikimisi 'D')
    # _ asendatakse tühikuga ' '

en: # Character used to show that an art was killed (default 'K')
    # kill_level must be set accordingly, _ is turned into ' '
et: # Sümbol, mis näitab, et artikkel on surmatud (vaikimisi 'K')
    # _ asendatakse tühikuga ' '

en: # Character used to show that an art was read (default ' ')
    # _ is turned into ' '
et: # Sümbol, mis näitab, et artikkel on loetud (vaikimisi ' ')
    # _ asendatakse tühikuga ' '

en: # Character used to show that an art was selected before read (default ':')
    # kill_level must be set accordingly, _ is turned into ' '
et: # Sümbol, mis näitab, et artikkel on enne lugemist valitud (vaikimisi ':')
    # Surmamise tase peab samuti olema määratud, _ asendatakse tühikuga ' '

en: # Character used to show that an art will return (default '-')
    # _ is turned into ' '
et: # Sümbol, mis näitab, et artikkel tuleb tagasi (vaikimisi '-')
    # _ asendatakse tühikuga ' '

en: # Characters used in quoting to followups and replies.
    # '_' is replaced by ' ', %I is replaced by author's initials.
et: # Sümbolid, mida kasutada tsiteerimisel vastustes.
    # '_' asendatakse tühikuga ' ', %I asendatakse autori initsiaalidega.

en: # Charset supported locally which is also used for MIME header and
    # Content-Type header.
    # If not set, the value of the environment variable MM_CHARSET is used.
    # Set to US-ASCII or compile time default if neither of them is defined.
    # If MIME_STRICT_CHARSET is defined at compile-time, charset other than
    # mm_charset is considered not displayable and represented as '?'.
et: # Lokaalselt toetatud kooditabel, mida kasutatakse ka MIME päistes
    # ja Content-Type päises.
    # Kui ei ole seatud, kasutatakse keskkonnamuutuja MM_CHARSET väärtust.
    # Kui ka seda pole seatud, kasutatakse kompileerimise ajal määratut
    # või US-ASCII.
    # Kui kompileerimise ajal oli defineeritud MIME_STRICT_CHARSET, siis
    # loetakse mm_charset väärtusest erinev kooditabel mitte-näidatavaks
    # ja näitamisel kasutatakse '?'.

en: # Charset supported locally.
et: # Lokaalne kooditabel.

en: # Charset used for MIME (Content-Type) header in postings.
et: # Postituste MIME (Content-Type) päises kasutatav kooditabel.

en: # Color of >=3 times quoted lines
    # Default: 4 (blue)
et: # =>3 korda tsiteeritud rea värv
    # Vaikimisi: 4 (sinine)

en: # Color of Help/Mail-Sign
    # Default: 4 (blue)
et: # Abiinfo/kirja teate värv
    # Vaikimisi: 4 (sinine)

en: # Color of actual news header fields
    # Default: 9 (light red)
et: # Artikli tegelike päiseridade värv
    # Vaikimisi: 9 (helepunane)

en: # Color of article subject
    # Default: 6 (cyan)
et: # Artikli teema värv
    # Vaikimisi: 6 (lilla)

en: # Color of background for inverse text
    # Default: 4 (blue)
et: # Pööratud teksti tagaplaani värv
    # Vaikimisi: 4 (sinine)

en: # Color of foreground for inverse text
    # Default: 7 (white)
et: # Pööratud teksti esiplaani värv
    # Vaikimisi: 7 (valge)

en: # Color of header-lines
    # Default: 2 (green)
et: # Päiseridade värv
    # Vaikimisi: 2 (roheline)

en: # Color of help pages
    # Default: -1 (default color)
et: # Abiinfo värv
    # Vaikimisi: -1 (vaikimisi värv)

en: # Color of highlighted URLs
    # Default: -1 (default color)
et: # Esiletõstetud URLide värv
    # Vaikimisi: -1 (vaikimisi värv)

en: # Color of messages in last line
    # Default: 6 (cyan)
et: # Viimasel real olevate teadete värv
    # Default: 6 (lilla)

en: # Color of mini help menu
    # Default: 3 (brown)
et: # Miniabiinfo värv
    # Vaikimisi: 3 (pruun)

en: # Color of quote-lines
    # Default: 2 (green)
et: # Tsitaadi värv
    # Vaikimisi: 2 (roheline)

en: # Color of quoted text from external sources
    # Default: 5 (pink)
et: # Väliste tsitaatide värv
    # Vaikimisi: 5 (roosa)

en: # Color of response counter
    # Default: 2 (green)
et: # Vastuste arvu loenduri värv
    # Vaikimisi: 2 (roheline)

en: # Color of sender (From:)
    # Default: 2 (green)
et: # Saatja värv (From:)
    # Vaikimisi: 2 (roheline)

en: # Color of signature
    # Default: 4 (blue)
et: # Signatuuri värv
    # Vaikimisi: 4 (sinine)

en: # Color of text lines
    # Default: -1 (default color)
et: # Tekstiridade värv
    # Vaikimisi: -1 (vaikimisi värv)

en: # Color of twice quoted lines
    # Default: 3 (brown)
et: # Topelt tsiteeritud rea värv
    # Vaikimisi: 3 (pruun)

en: # Color of verbatim blocks
    # Default: 5 (pink)
et: # Identsete blokkide värv
    # Vaikimisi: 5 (roosa)

en: # Color of word highlighting with *stars*
    # Default: 11 (yellow)
et: # *tärnidega* esiletõstmise värv
    # Vaikimisi: 11 (kollane)

en: # Color of word highlighting with -stroke-
    # Default: 12 (light blue)
et: # -Kriipsudega- esiletõstmise värv
    # Vaikimisi: 12 (helesinine)

en: # Color of word highlighting with /slash/
    # Default: 14 (light cyan)
et: # /Kaldkriipsude/ esiletõstmise värv
    # Vaikimisi: 14 (helelilla)

en: # Color of word highlighting with _dash_
    # Default: 13 (light pink)
et: # _alakriipsudega_ esiletõstmise värv
    # Vaikimisi: 13 (heleroosa)

en: # Default action/prompt strings
et: # Vaikimisi aktsioonide/viipade sõned

en: # Default score to kill articles
et: # Vaikimisi kaal artiklite surmamiseks

en: # Default score to select articles
et: # Vaikimisi kaal artiklite valimiseks

en: # Defaults for quick (1 key) kill & auto-selection filters
    # header=NUM  0,1=Subject: 2,3=From: 4=Message-ID: & full References: line
    #             5=Message-ID: & last References: entry only
    #             6=Message-ID: entry only 7=Lines:
    # global=ON/OFF  ON=apply to all groups OFF=apply to current group
    # case=ON/OFF    ON=filter case sensitive OFF=ignore case
    # expire=ON/OFF  ON=limit to default_filter_days OFF=don't ever expire
et: # Vaikeväärtused kiire (1 võtme) surmamisel & auto-valiku filtritele
    # header=NUM  0,1=Subject: 2,3=From: 4=Message-ID: & kogu References: rida
    #             5=Message-ID: & ainult viimane References: kirje
    #             6=Message-ID: kirje ainult 7=Lines:
    # global=ON/OFF  ON=rakenda kõikidele gruppidele OFF=ainult jooksvale grupile
    # case=ON/OFF    ON=filter on tõstutundlik OFF=tõstutundetu
    # expire=ON/OFF  ON=kehtivusaeg default_filter_days OFF=ei aegu

en: # Directory where articles/threads are saved
et: # Kataloog, kuhu salvestatakse artiklid/teemad

en: # Do not edit this comment block
    #
et: # Ärge seda kommentaari blokki muutke
    #

en: # Enable URL highlighting?
et: # Luba URLide esiletõstmine?

en: # Enable word highlighting?
et: # Lubada sõnade esiletõstmine?

en: # Filename where to keep all postings (default posted)
    # If no filename is set then postings will not be saved
et: # Failinimi, kus hoida kõiki postitusi (vaikimisi posted)
    # Kui nime pole, siis postitusi ei salvestata

en: # Filter which articles
    # Possible values are (the default is marked with *):
    # * 0 = only kill unread articles
    #   1 = kill all articles and show in threads marked with K
    #   2 = kill all articles and never show them
et: # Artikklite filtreerimine
    # Võimalikud väärtused on (vaikeväärtuse tähis on *):
    # * 0 = Surma ainult lugemata artiklid
    #   1 = Surma kõik artiklid ja näita teemades märgiga K
    #   2 = Surma kõik artiklid ja ära näita neid

en: # Format of editor line including parameters
    # %E Editor  %F Filename  %N Linenumber
et: # Tekstitoimeti rea formaat koos parameetritega
    # %E Toimeti  %F Failinimi  %N Reanumber

en: # Format of mailer line including parameters
    # %M Mailer  %S Subject  %T To  %F Filename
    # e.g. to use mutt as your mailer:    mutt -s "%S" -- "%T" < %F
    # e.g. mutt interactive          :    mutt -H %F
et: # e-posti saatja käsurea formaat koos parameetritega
    # %M Programm  %S Teema  %T Saaja  %F Failinimi
    # näiteks. kasutada saatjana mutt programmi:    mutt -s "%S" "%T" < %F
    # näiteks. mutt interaktiivses moodis      :    mutt -i %F -s "%S" "%T"

en: # Format of quote line when mailing/posting/following-up an article
    # %A Address    %D Date   %F Addr+Name   %G Groupname   %M Message-ID
    # %N Full Name  %C First Name   %I Initials
et: # Tsiteeriva rea vorming artikli mailimisel/postitamisel/vastamisel
    # %A Aadress    %D Kuup   %F Aadr+Nimi   %G Grupp   %M Message-ID
    # %N Täielik nimi  %C Eesnimi   %I Initsiaalid

en: # Format of the mailbox.
et: # Kirjade kataloog.

en: # Format string for date representation
et: # Vormingusõne kuupäevade esitamiseks

en: # Format string for group level representation
    # Default: %n %m %R %L  %s  %F
    # Possible values are:
    #   %%              '%'
    #   %D              Date, like date_format
    #   %(formatstr)D   Date, formatstr gets passed to my_strftime()
    #   %F              From, name and/or address according to show_author
    #   %I              Initials
    #   %L              Line count
    #   %M              Message-ID
    #   %m              Article marks
    #   %n              Number, linenumber on screen
    #   %R              Count, number of responses in thread
    #   %s              Subject (only group level)
    #   %S              Score
et: # Grupi taseme esitamise vormingusõne
    # Vaikimisi: %n %m %R %L  %s  %F
    # Võimalikud väärtused on:
    #   %%              '%'
    #   %D              Kuupäev, nagu date_format
    #   %(formatstr)D   Kuupäev, formatstr edastatakse funktsioonile my_strftime()
    #   %F              From, nimi ja/või aadress vastavalt show_author
    #   %I              Initsiaalid
    #   %L              Ridade arv
    #   %M              Message-ID
    #   %m              Artiklite märgid
    #   %n              Number, rea number ekraanil
    #   %R              Number, teemas olevate vastuste arv
    #   %s              Teema (ainult grupi tasemes)
    #   %S              Skoor

en: # Format string for selection level representation
    # Default: %f %n %U  %G  %d
    # Possible values are:
    #   %%              '%'
    #   %d              Description
    #   %f              Newsgroup flag: 'D' bogus, 'X' not postable,
    #                   'M' moderated, '=' renamed, 'N' new, 'u' unsubscribed
    #   %G              Group name
    #   %n              Number, linenumber on screen
    #   %U              Unread count
et: # Valiku taseme esitamise vormingu sõne
    # Vaikimisi: %f %n %U  %G  %d
    # Võimalikud väärtused on:
    #   %%              '%'
    #   %d              Kirjeldus
    #   %f              Grupi lipp: 'D' vigane, 'X' mitte postitatav
    #                   'M' modereeritud, '=' ümber nimetatud, 'N' uus, 'u' mittetellitud
    #   %G              Grupi nimi
    #   %n              Number, rea number ekraanil
    #   %U              Lugemata

en: # Format string for thread level representation
    # Default: %n %m  [%L]  %T  %F
    # Possible values are:
    #   %%              '%'
    #   %D              Date, like date_format
    #   %(formatstr)D   Date, formatstr gets passed to my_strftime()
    #   %F              From, name and/or address according to show_author
    #   %I              Initials
    #   %L              Line count
    #   %M              Message-ID
    #   %m              Article marks
    #   %n              Number, linenumber on screen
    #   %S              Score
    #   %T              Thread tree (only thread level)
et: # Teema taseme esitamise vormingu sõne
    # Vaikimisi: %n %m  [%L]  %T  %F
    # Võimalikud väärtused on:
    #   %%              '%'
    #   %D              Kuupäev, vaata date_format
    #   %(formatstr)D   Kuupäev, formatstr antakse funktsioonile my_strftime()
    #   %F              From, nimi ja/või aadress vastavalt show_author
    #   %I              Initsiaalid
    #   %L              Ridade arv
    #   %M              Message-ID
    #   %m              Artiklite märgid
    #   %n              Number, rea number ekraanil
    #   %S              Skoor
    #   %T              Teema puu (ainult teema tase)

en: # Format:
    #   comment=STRING    Optional. Multiple lines allowed. Comments must be placed
    #                     at the beginning of a rule, or they will be moved to the
    #                     next rule. '#' is not a valid keyword for a comment!
    #   group=STRING      Mandatory. Newsgroups list (e.g. comp.*,!*sources*).
    #   case=NUM          Mandatory. Compare=0 / ignore=1 case when filtering.
    #   score=NUM|STRING  Mandatory. Score to give. Either:
    #     score=NUM         A number (e.g. 70). Or:
    #     score=STRING      One of the two keywords: 'hot' or 'kill'.
    #   subj=STRING       Optional. Subject: line (e.g. How to be a wizard).
    #   from=STRING       Optional. From: line (e.g. *Craig Shergold*).
    #   msgid=STRING      Optional. Message-ID: line (e.g. <123@example.net>) with
    #                     full references.
    #   msgid_last=STRING Optional. Like above, but with last reference only.
    #   msgid_only=STRING Optional. Like above, but without references.
    #   refs_only=STRING  Optional. References: line (e.g. <123@example.net>) without
    #                     Message-ID:
    #   lines=[<>]?NUM    Optional. Lines: line. '<' or '>' are optional.
    #   gnksa=[<>]?NUM    Optional. GNKSA parse_from() return code. '<' or '>' opt.
    #   xref=PATTERN      Optional. Kill pattern (e.g. alt.flame*)
    #   path=PATTERN      Optional. Kill pattern (e.g. news.example.org)
    #                     Be aware that filtering on Path: may significantly slow
    #                     down the process.
    #   time=NUM          Optional. time_t value when rule expires
    #
et: # Vorming:
    #   comment=SÕNE      Mittekohustuslik. Lubatud on mitu rida. Kommentaarid
    #                     peavad olema reegli alguses või nad tõstetakse järgmise
    #                     reegli juurde. '#' ei ole kommentaari jaoks lubatud!
    #   group=SÕNE        Kohustuslik. Gruppide loend (n. comp.*,!*sources*).
    #   case=NUM          Kohustuslik. Võrdle=0 / ignoreeri=1 filtreerimisel
    #                     suur-väiketähti.
    #   score=NUMBER|SÕNE Kohustuslik. Omistatav kaal. Kas:
    #     score=NUMBER      number (nt. 70). Või:
    #     score=SÕNE        üks kahest võtmesõnast: 'hot' või 'kill'.
    #   subj=SÕNE         Mittekohustuslik. Subject: rida (n. Kuidas olla tark).
    #   from=SÕNE         Mittekohustuslik. From: rida (n. *Jaan Tamm*)
    #   msgid=SÕNE        Mittekohustuslik. Message-ID: rida (n. <123@ether.net>)
    #                     koos kõikide viidetega.
    #   msgid_last=SÕNE   Mittekohustuslik. Nagu ülal, aga ainult viimane viide.
    #   msgid_only=SÕNE   Mittekohustuslik. Nagu ülal, aga viideteta.
    #   refs_only=SÕNE    Mittekohustuslik. References: rida (n. <123@ether.net>)
    #                     ilma Message-ID:
    #   lines=[<>]?NUMBER Mittekohustuslik. Lines: rida. '<' või '>' pole
    #                     kohustuslikud.
    #   gnksa=[<>]?NUMBER Mittekohustuslik. GNKSA parse_from() tagastatud kood.
    #                     '<' või '>' pole kohustuslikud.
    #   xref=MUSTER       Mittekohustuslik. Surmamise muster (n. alt.flame*)
    #   path=MUSTER       Mittekohustuslik. Surmamise muster (n. news.example.org)
                          Path: järgi filtreerimine võib olla väga aeglane.
    #   time=NUMBER       Mittekohustuslik. Reegli aegumine time_t väärtusena
    #

en: # Function for sorting articles
    # Possible values are (the default is marked with *):
    # * 0 = qsort
    #   1 = heapsort
et: # Artiklite järjestamine
    # Võimalikud väärtused on (vaikeväärtuse tähis on *):
    # * 0 = qsort
    #   1 = heapsort

en: # Go to the unread article with following key(s)
    # Possible values are (the default is marked with *):
    #   0 = nothing
    #   1 = PAGE DOWN
    # * 2 = TAB
    #   3 = PAGE DOWN or TAB
et: # Liigu järgmise lugemata artiklile klahviga
    # Võimalikud väärtused on (vaikeväärtuse tähis on *):
    #   0 = mitte midagi
    #   1 = LK alla
    # * 2 = TAB
    #   3 = LK alla või TAB

en: # Handling of uuencoded data in the pager
    # Possible values are (the default is marked with *):
    # * 0 = No, display raw uuencoded data
    #   1 = Yes, uuencoded data will be condensed to a single tag line showing
    #       size and filename, similar to how MIME attachments are displayed
    #   2 = Hide all, as for 1, but any line that looks like uuencoded data will
    #       be folded into a tag line.
et: # uuenkodeeritud andmete käsitlemine lehitsejas
    # Võimalikud väärtused on (vaikeväärtuse tähis on *):
    # * 0 = Näita puhast uuenkodeeritud andmeid
    #   1 = Uuenkodeeritud andmed koondatakse üheks märgitud reaks, mis näitab
    #       mahtu ja failinime, sarnaselt nagu näidatakse MIME lisandeid
    #   2 = Nagu 1, aga iga rida, mis tundub olema uuenkodeeritud, esitatakse
    #       märgituna.

en: # Hash algorithm for Cancel-Lock/Cancel-Key (default 'sha1')
    # Use 'none' to not generate Cancel-Lock headers.
et: # Cancel-Lock/Cancel-Key räsi algoritm (vaikimisi 'sha1')
    # Väärtus 'none' blokeerib Cancel-Lock päiste loomise.

en: # Host & time info used for detecting new groups (don't touch)
et: # Masin & aeg - kasutatakse uute gruppide leidmiseks (mitte muuta)

en: # How quoting should be handled when following up or replying.
    # Possible values are (the default is marked with *):
    #   0 = Nothing special
    #   1 = Compress quotes
    #   2 = Quote signatures
    #   3 = Compress quotes, quote signatures
    #   4 = Quote empty lines
    # * 5 = Compress quotes, quote empty lines
    #   6 = Quote signatures, quote empty lines
    #   7 = Compress quotes, quote signatures, quote empty lines
et: # Kuidas käsitleda vastamisel tsitaate.
    # Võimalikud väärtused on (vaikeväärtuse tähis on *):
    #   0 = Ei tee midagi erilist
    #   1 = Tihenda tsitaadid
    #   2 = Tsiteeri allkirju
    #   3 = Tihenda tsitaadid, tsiteeri allkirju
    #   4 = Tsiteeri tühje ridu
    # * 5 = Tihenda tsitaadid, tsiteeri tühje ridu
    #   6 = Tsiteeri allkirju, tsiteeri tühje ridu
    #   7 = Tihenda tsitaadid, tsiteeri allkirju, tsiteeri tühje ridu

en: # If --internal automatically use the built in MIME viewer for non-text
    # parts of articles.
    # Otherwise specify an external viewer program (e.g. metamail) or leave blank
    # for no automatic viewing
et: # --internal korral kasuta artikli mittetekstiliste osade vaatamiseks sisse
    # ehitatud MIME lehitsejat.
    # Muidu määra automaatseks vaatamiseks väline programm (nt. metamail) või
    # jäta tühjaks

en: # If --internal use the built in mini inews for posting via NNTP
    # otherwise use an external inews program
et: # Kui on --internal, kasuta NNTP postitustel sisseehitatud inews käsku
    # muidu kasuta välist inews programmi

en: # If OFF don't show signatures when displaying articles
et: # Kui väärtus on OFF, ei näita koos artiklitega signatuure

en: # If ON a screen redraw will always be done after certain external commands
et: # Kui väärtus on ON, värskendatakse alati peale teatud väliseid käske ekraani

en: # If ON abbreviate (if necessary) long newsgroup names at group selection
    # level and article level like this:
    #   news.software.readers -> n.software.readers -> n.s.readers -> n.s.r.
et: # Vajadusel lühenda gruppide ja artiklite valikus gruppide pikad nimed
    # järgnevalt:
    #   news.software.readers -> n.software.readers -> n.s.readers -> n.s.r.

en: # If ON add posted articles which start a new thread to filter for
    # highlighting follow-ups
et: # Kui väärtus on ON, lisa postitatud artiklid, mis alustavad uut teemat,
    # filtrile, mis märgistab vastuseid

en: # If ON add signature to reposted articles
et: # Kui väärtus on ON, lisa uuestipostitatud artiklile signatuur

en: # If ON articles/threads will be saved in batch mode when save -S
    # or mail (-M/-N) is specified on the command line
et: # Kui väärtus on ON, artiklid salvestatakse pakettmoodis, kui käsureal
    # on kasutatud võtmeid salvestamiseks -S või saatmiseks -M, -N

en: # If ON ask user if read groups should all be marked read
et: # Kui väärtus on ON, küsi kasutajalt, kas märkida loetud gruppides kõik
    # artiklid loetuks

en: # If ON automatically list thread when entering it using right arrow key.
et: # Kui väärtus on ON, näita nool paremale klahvi vajutamisel teema artikleid.

en: # If ON automatically reconnect to NNTP server if the connection is broken
et: # Kui väärtus on ON, ürita NNTP serveriga ühenduse katkemisel ühendust
    # automaatselt taastada

en: # If ON catchup group/thread when leaving with the left arrow key.
et: # Kui väärtus on ON, märgi grupp/teema loetuks, kui sellest väljutakse
    # nool vasakule klahviga.

en: # If ON decode German style TeX umlaut codes to ISO and
    # show "a as Umlaut-a, etc.
et: # Kui väärtus on ON, teisenda saksa TeX esituses tähed ISO
    # koodideks ja näita "a nagu Umlaut-a, jne.

en: # If ON detect quoted text from external sources in articles
et: # Kui väärtus on ON, tuvasta artiklis välised tsitaadid

en: # If ON detect verbatim blocks in articles
et: # Kui väärtus on ON, tuvasta artiklis identsed blokid

en: # If ON enable mouse button support on xterm terminals
et: # Kui väärtus on ON, luba xterm aknas hiire tugi

en: # If ON enable scroll keys on terminals that support it
et: # Kui väärtus on ON, luba kerimisnuppude kasutamist terminalidel, millel need on olemas

en: # If ON include advertising User-Agent: header
et: # Kui väärtus on ON, lisa artikli päisesse User-Agent: rida

en: # If ON keep all failed postings in ~/dead.articles
et: # Kui väärtus on ON, hoia ebaõnnestunud postitused failis ~/dead.articles

en: # If ON mark articles that are saved as read
et: # Kui väärtus on ON, märgi salvestatud artiklid loetuks

en: # If ON only save/print/pipe/mail unread articles (tagged articles excepted)
et: # Kui väärtus on ON, salvesta/trüki/torusse/saada lugemata artikleid
    # (eeldatakse märgitud artikleid).

en: # If ON prepend the signature with dashes '\n-- \n'
et: # Kui väärtus on ON, lisa signatuuri ette '\n-- \n'

en: # If ON print all of article header otherwise just the important lines
et: # Kui väärtus on ON, trüki kogu artikli päis, muidu ainult tähtsamad read

en: # If ON put cursor at first unread art in group otherwise last art
et: # Kui väärtus on ON, vii kursor grupi esimesele lugemata artiklile,
    # muidu viimasele

en: # If ON remove soft hyphens when displaying articles
et: # Kui väärtus on ON, eemalda artikli näitamisel pehmed sidekriipsud

en: # If ON remove ~/.article after posting.
et: # Kui väärtus on ON, kustuta  ~/.article peale postitust.

en: # If ON show a mini menu of useful commands at each level
    # and posting etiquette after composing an article
et: # Kui väärtus on ON, näita enimkasutatavate käskude minimenüüd
    # ja peale artikli kirjutamist postitamise etiketti.

en: # If ON show empty Followup-To header when editing an article
et: # Kui väärtus on ON, näita artikli toimetamisel tühja Followup-To rida

en: # If ON show group description text after newsgroup name at
    # group selection level
et: # Kui väärtus on ON, näita gruppide tasemel iga grupi nime
    # järel grupi lühikirjeldust

en: # If ON show only new/unread articles otherwise show all.
et: # Kui väärtus on ON, näita ainult lugemata artikleid, muidu näita kõiki.

en: # If ON show only subscribed to groups that contain unread articles.
et: # Näita ainult neid tellitud gruppe, kus on lugemata artikleid.

en: # If ON strip blanks from ends of lines for faster display on slow terminals.
et: # Kui väärtus on ON, eemalda aeglaste terminalise töö kiirendamiseks
    # realõppudest tühikud.

en: # If ON strip multipart/alternative messages automatically
et: # Kui väärtus on ON, loobu automaatselt multipart/alternative teadete lisadest

en: # If ON strip unsubscribed groups from newsrc
et: # Kui väärtus on ON, eemalda tellimata grupid newsrc failist

en: # If ON the 'Mark as (un)read' function marks only the current article.
et: # Kui väärtus on ON märgib 'Märgi artikkel (mitte)loetuks' funktsioon ainult
    # jooksva artikli.

en: # If ON tin will ask before using metamail to display MIME messages
    # this only happens if metamail_prog is set to something
et: # Kui väärtus on ON, küsi metamaili kasutamise luba
    # see juhtub ainult siis, kui metamail_prog on väärtustatud

en: # If ON use -> otherwise highlighted bar for selection
et: # Kui väärtus on on, kasuta valiku märkimiseks ->, muidu riba

en: # If ON use UTF-8 characters for indicator '->', tree and ellipsis '...'.
et: # Kasuta UTF-8 sümboleid märkimaks '->', puud ja punkte '...'.

en: # If ON use inverse video for page headers at different levels
et: # Kui väärtus on ON, kasuta erinevatel tasemetel päiste näitamisel
    # pööratud videot

en: # If ON use print current subject or newsgroup description in the last line
et: # Kui on ON, trüki teema või grupikirjeldus viimasele reale

en: # If ON using ANSI-color
et: # Kui väärtus on ON, kasuta ANSI värve

en: # If ON using slrnface(1) to interpret the ''X-Face:'' header.
    # Only useful when running in an xterm.
et: # Kui väärtus on ON, kasutan ''X-Face:'' päiste käsitlemiseks slrnface(1).
    # Kasulik ainult xterm aknas.

en: # If ON wrap around threads on searching next unread article
et: # Kui väärtus on ON, liigu lugemata artiklite otsingul ümber teemade

en: # If ON, 8bit characters in mail headers are NOT encoded.
    # default is OFF. Thus 8bit characters are encoded by default.
    # 8bit chars in headers are encoded regardless of the value of this parameter
    # unless mail_mime_encoding is 8bit as well. Note that RFC 2822
    # prohibits 8bit characters in mail headers so that you are advised NOT to
    # turn it ON unless you have some compelling reason.
et: # Kui väärtus on ON, 8bit sümboleid kirjade päistes ei kodeerita.
    # Vaikimisi on OFF, seega vaikimisi kodeeritakse 8bit sümbolid.
    # 8bit sümbolid päistes kodeeritakse sõltumata selle parameetri väärtusest,
    # kui just mail_mime_encoding väärtus on samuti 8bit. Pidage meeles,
    # et RFC 2822 keelab 8bit sümbolid kirjade päistes, seega selle
    # parameetri väärtus ON ei ole soovitatav kasutada.

en: # If ON, 8bit characters in news headers are NOT encoded.
    # default is OFF. Thus 8bit characters are encoded by default.
    # 8bit chars in header are encoded regardless of the value of this
    # parameter unless post_mime_encoding is 8bit as well.
et: # Kui väärtus on ON, 8bit sümboleid artiklite postitamisel ei kodeerita.
    # Vaikimisi on OFF, seega vaikimisi kodeeritakse 8bit sümbolid.
    # 8bit sümbolid päistes kodeeritakse sõltumata selle parameetri väärtusest,
    # v.a. juhul, kui post_mime_encoding väärtus on samuti 8bit.

en: # If ON, bi-directional text is rendered by tin
et: # Kui väärtus on ON, renderdab tin mitmesuunalist (BiDi) teksti

en: # If ON, create local copies of NNTP overview files.
et: # Kui väärtus on ON, loo NNTP overview failidest lokaalsed koopiad.

en: # If ON, use //TRANSLIT extension. This means that when a character cannot
    # be represented in the in the target character set, it can be approximated
    # through one or several similarly looking characters.
et: # Kui väärtus on ON, kasuta //TRANSLIT laiendust. See tähendab, et kui sümbolit
    # ei saa esitada soovitavas kooditabelis, võib seda esitada kasutades
    # üht või enamat sarnast sümbolit.

en: # If set, post processed files will be opened in a viewer
et: # Kui on seatud, avatakse töödeldud fail vaatamiseks

en: # Interactive mailreader
    # Possible values are (the default is marked with *):
    # * 0 = no interactive mailreader
    #   1 = use interactive mailreader with headers in file
    #   2 = use interactive mailreader without headers in file
et: # Interaktiivne e-posti programm
    # Võimalikud väärtused on (vaikeväärtuse tähis on *):
    # * 0 = interaktiivset e-posti programmi pole
    #   1 = kasuta interaktiivset e-posti programmi koos päistega
    #   2 = kasuta interaktiivset e-posti programmi päisteta

en: # MIME encoding (8bit, base64, quoted-printable, 7bit) of the body
    # for mails and posts, if necessary. QP is efficient for most European
    # character sets (ISO-8859-X) with small fraction of non-US-ASCII chars,
    # while Base64 is more efficient for most 8bit East Asian, Greek, and
    # Russian charsets with a lot of 8bit characters.
et: # Vajadusel kirjade ja artiklite kehade MIME kodeerimine (8bit, base64,
    # quoted-printable, 7bit). QP on piisav enamusele Euroopa kooditabelitele
    # (ISO-8859-X), kus kasutatakse vähesel määral mitte-US-ASCII sümboleid.
    # Base64 on kasulik enamuse 8 bitistele ida-aasia, kreeka ja vene
    # kooditabelitele, kus kasutatakse palju 8 bitiseid sümboleid.

en: # NNTP-server -> newsrc translation table and NNTP-server
    # shortname list for %s %s
    #
    # the format of this file is
    #   <FQDN of NNTP-server> <newsrc file> <shortname> ...
    #
    # if <newsrc file> is given without path, $HOME is assumed as its location
    #
    # examples:
    #   news.tin.org      .newsrc-tin.org  tinorg
    #   news.example.org  /tmp/nrc-ex      example    ex
    #
et: # NNTP-server -> newsrc teisendustabel ja %s %s
    # NNTP-server lühivormide nimistu
    #
    # selle faili formaat on
    #   <NNTP-serveri FQDN> <newsrc fail> <lühivorm> ...
    #
    # kui <newsrc fail> on antud ilma teeta, eeldatakse asukohaks $HOME
    #
    # näited:
    #   news.tin.org  .newsrc-tin.org  tinorg
    #   news.example.org    /tmp/nrc-ex      example    ex
    #

en: # Number of articles to get (0=no limit), if negative sets maximum number
    # of already read articles to be read before first unread one
et: # Laetavate artiklite arv (0=limiit puudub), negatiivne väärtus seab
    # maksimaalse arvu loetud artikleid, mida lugeda enne lugemata artiklit

en: # Number of days a short term filter will be active
et: # lühiajalise filtri kehtivus päevades

en: # Number of days in which article is considered recent, (0=OFF)
et: # Päevad, mille jooksul loetakse artiklit värskeks, (0=OFF)

en: # Number of lines that cursor-up/down will scroll in article pager
    # Possible values are (the default is marked with *):
    #  -2 = half-page scrolling
    #  -1 = the top/bottom line is carried over onto the next page
    #   0 = page-by-page (traditional behavior)
    # * 1 = line-by-line
    #   2 or greater = scroll by 2 or more lines (only in the pager)
et: # Ridade arv, mida lehitseja kerib üles/alla
    # Võimalikud väärtused on (vaikeväärtuse tähis on *):
    #  -2 = poole lehe kaupa kerimine
    #  -1 = ülemine või alumine rida jäetakse järgmisele lehele
    #   0 = leht haaval (tavaline käitumine)
    # * 1 = rida haaval
    #   2 või suurem = keri 2 või enama rea haaval (ainult lehitsejas)

en: # Part of From field to display in group and thread level
    # Possible values are (the default is marked with *):
    #   0 = none
    #   1 = address
    # * 2 = full name
    #   3 = both
et: # Millist saatja nime osa näidata grupi ja teema menüüs
    # Võimalikud väärtused on (vaikeväärtuse tähis on *):
    #   0 = mitte midagi
    #   1 = aadress
    # * 2 = täisnimi
    #   3 = mõlemad

en: # Perform post processing (saving binary attachments) from saved articles.
    # Possible values are (the default is marked with *):
    # * 0 = No
    #   1 = extract shell archives (shar) only
    #   2 = Yes
et: # Teosta salvestatud artiklite järeltöötlemist (lisade eraldamine).
    # Võimalikud väärtused on (vaikeväärtuse tähis on *):
    # * 0 = Ei
    #   1 = eralda ainult shelli arhiivid (shar)
    #   2 = Jah

en: # Print program with parameters used to print articles/threads
et: # Programm koos argumentidega, mida kasutatakse artiklite/teemade trükkimiseks

en: # Put your name in the Cc: and/or Bcc: field when mailing an article.
    # Possible values are (the default is marked with *):
    # * 0 = No
    #   1 = Cc
    #   2 = Bcc
    #   3 = Cc and Bcc
et: # Artikli saatmisel paneb teie nime Cc: ja/või Bcc: väljale.
    # Võimalikud väärtused on (vaikimisi väärtus märgitud *):
    # * 0 = Ei pane
    #   1 = Cc
    #   2 = Bcc
    #   3 = Cc ja Bcc

en: # Same as 'news_headers_to_display' except it denotes the opposite.
    # An example of using both options might be if you thought X- headers were
    # A Good Thing(tm), but thought Alan and Pape were miscreants...well then you
    # would do something like this:
    # news_headers_to_display=X-
    # news_headers_to_not_display=X-Alan X-Pape
    # Not defining anything turns off this option.
et: # Sama kui 'news_headers_to_display', kuid tähendus on vastupidine.
    # Mõlema omaduse kasutamise näiteks oletame, et te soovita näha X-
    # algavaid päiseid, kuid mitte X-Alan ja X-Pape. Sel juhul kasutage:
    #
    # news_headers_to_display=X-
    # news_headers_to_not_display=X-Alan X-Pape
    #
    # Kui te väärtust ei määra, lülitatakse see omadus välja.

en: # Score limit before an article is marked hot
et: # Kaalu alampiir, enne kui artikkel märgitakse muumaks

en: # Score limit before an article is marked killed
et: # Kaalu alampiir, enne kui artikkel märgitakse surmatuks

en: # Should the leading and ending stars and dashes also be displayed,
    # even when they are highlighting marks?
    # Possible values are (the default is marked with *):
    #   0 = no
    #   1 = yes, display mark
    # * 2 = print a space instead
et: # Kas näidata algavaid ja lõppevaid tärne ja kriipse,
    # isegi, kui need on ka esiletõstmise märgid?
    # Võimalikud väärtused on (vaikeväärtuse tähis on *):
    #   0 - ei
    #   1 - jah, näita märki
    # * 2 - trüki hoopis tühik

en: # Show help sign, new mail sign, both or nothing in level titles.
    # Possible values are (the default is marked with *):
    #   0 = Don't show help or mail sign
    #   1 = Show only help sign
    #   2 = Show only mail sign if new mail have arrived
    # * 3 = Show mail sign if new mail has arrived else show help sign
et: # Näita märki abi, uue maili, mõlema või mitte kummagi jaoks taseme pealkirjas.
    # Võimalikud väärtused on (vaikeväärtus on märgitud *):
    #   0 = Ära näita kumbagi
    #   1 = Näita ainult abiinfo märki
    #   2 = Näita maili märki ainult kui on uus mail
    # * 3 = Kui on uus mail, näita maili märki, muidu abi märki

en: # Signature path (random sigs)/file to be used when posting/replying
    # sigfile=file       appends file as signature
    # sigfile=!command   executes external command to generate a signature
    #                    (specify %G to pass name of current newsgroup)
    # sigfile=--none     don't append a signature
et: # Postitamisel/vastamisel kasutatav signatuuri fail
    # sigfile=fail       lisa signatuur failist
    # sigfile=!käsk      käivitab käsu, mis genereerib signatuuri
    #                    (%G annab kaasa jooksva grupi nime)
    # sigfile=--none     ära lisa signatuuri

en: # Sort articles by ...
    # Possible values are (the default is marked with *):
    #   0 = nothing
    #   1 = Subject descending
    #   2 = Subject ascending
    #   3 = From descending
    #   4 = From ascending
    #   5 = Date descending
    # * 6 = Date ascending
    #   7 = Score descending
    #   8 = Score ascending
    #   9 = Lines descending
    #  10 = Lines ascending
et: # Artiklite järjestamine
    # Võimalikud väärtused on (vaikeväärtuse tähis on *):
    #   0 = ei järjesta
    #   1 = Teema kahanev
    #   2 = Teema kasvav
    #   3 = Saatja kahanev
    #   4 = Saatja kasvava
    #   5 = Kuupäev kahanev
    # * 6 = Kuupäev kasvav
    #   7 = Kaal kahanev
    #   8 = Kaal kasvav
    #   9 = Ridu kahanev
    #  10 = Ridu kasvav

en: # Sort thread by ...
    # Possible values are (the default is marked with *):
    #   0 = nothing
    # * 1 = Score descending
    #   2 = Score ascending
    #   3 = Last posting date descending
    #   4 = Last posting date ascending
et: # Teemade järjestamine
    # Võimalikud väärtused on (vaikeväärtuse tähis on *):
    #   0 = ei järjesta
    # * 1 = Skoor kahanev
    #   2 = Skoor kasvav
    #   3 = Viimane postitamise kuupäev kahanevalt
    #   4 = Viimane postitamise kuupäev kasvavalt

en: # Standard background color
    # Default: -1 (default color)
et: # Standardne tagaplaani värv
    # Vaikimisi: -1 (vaikimisi värv)

en: # Standard foreground color
    # Default: -1 (default color)
et: # Standardne esiplaani värv
    # Vaikimisi: -1 (vaikimisi värv)

en: # Summary of mailed/posted messages viewable by 'W' command from within tin.
et: # Kokkuvõtte saadetud/postitatud teadetest saate tinis 'W' käsuga.

en: # The program used to open URLs. The actual URL will be appended
et: # Programm URLide avamiseks. URL lisatakse argumendiks

en: # Thread articles by ...
    # Possible values are (the default is marked with *):
    #   0 = nothing
    #   1 = Subject
    #   2 = References
    # * 3 = Both (Subject and References)
    #   4 = Multipart Subject
    #   5 = Percentage Match
et: # Artiklite teemadesse jagamine
    # Võimalikud väärtused on (vaikeväärtuse tähis on *):
    #   0 = ei jaga
    #   1 = Teema
    #   2 = Viited
    # * 3 = Mõlemad (Teema ja Viited)
    #   4 = Mitmeosaline teema
    #   5 = Protsentuaalne sobivus

en: # Thread percentage match...
    # the percentage of characters in the subject of an article that must match
    # a base article for both those articles to be considered to belong to the
    # same thread. This option is an integer percentage, e.g. 80, no decimals may
    # follow. If 80 is used here, then 80% of the characters must match exactly,
    # no insertion of a character, for the two articles to be put in the same
    # thread. e.g. 'happy' and 'harpy' would match, but 'harpie', 'happie' and
    # 'harppy' would be threaded separately from 'happy'
et: # Teema protsentuaalne sobivus...
    # artikli teemas olevate sümbolite protsent, mis peab sobima baasartikliga,
    # et nad mõlemad loetaks samasse teemasse. Väärtus on täisarv, näiteks 80.
    # Väärtuse 80 korral peab täpselt 80% sümbolitest sobima et artiklid ühte
    # teemasse seotaks. Näiteks 'happy' ja 'harpy' sobiksid, aga 'harpie',
    # 'happie' ja 'harppy' samasse teemasse 'happy'-ga ei läheks

en: # Thread score
    # Possible values are (the default is marked with *):
    # * 0 = max
    #   1 = sum
    #   2 = average
et: # Teema kaal
    # Võimalikud väärtused on (vaikeväärtuse tähis on *):
    # * 0 = maksimum
    #   1 = summa
    #   2 = keskmine

en: # Time in seconds to wait for a response from the server (0=no timeout)
et: # Serverilt vastuse ootamise aeg sekundites (0=piiramata)

en: # Time interval in seconds between rereading the active file (0=never)
et: # Aktiivsete faili lugemise intervall (0 = ei loe)

en: # Trim the article body, remove unnecessary blank lines.
    # Possible values are (the default is marked with *):
    # * 0 = Nothing special
    #   1 = Skip leading blank lines
    #   2 = Skip trailing blank lines
    #   3 = Skip leading and trailing blank lines
    #   4 = Compact multiple blank lines between text blocks
    #   5 = Compact multiple blank lines between text blocks and skip
    #       leading blank lines
    #   6 = Compact multiple blank lines between text blocks and skip
    #       trailing blank lines
    #   7 = Compact multiple blank lines between text blocks and skip
    #       leading and trailing blank lines
et: # Tihenda artikli keha, eemalda liigsed tühjad read.
    # Võimalikud väärtused on (vaikimisi väärtust tähistab *):
    # * 0 = Ei tihenda
    #   1 = Eemalda tühjad read algusest
    #   2 = Eemalda tühjad read lõpust
    #   3 = Eemalda tühjad read algusest ja lõpust
    #   4 = Tihenda read tekstiblokkide vahel
    #   5 = Tihenda read tekstiblokkide vahel ja eemalda algusest
    #   6 = Tihenda read tekstiblokkide vahel ja eemalda lõpust
    #   7 = Tihenda read tekstiblokkide vahel ja eemalda algusest ja lõpust

en: # Unicode normalization form
    # Possible values are:
    #   0 = None
    #   1 = NFKC
    #   2 = NFKD
    #   3 = NFC
    #   4 = NFD
    #   5 = NFKC_CF
et: # Unikoodi normaliseerimine
    # Võimalikud väärtused on:
    #   0 = Pole
    #   1 = NFKC
    #   2 = NFKD
    #   3 = NFC
    #   4 = NFD
    #   5 = NFKC_CF

en: # User's mail address (and fullname), if not username@host (fullname)
et: # Kasutaja e-posti aadress (ja nimi), kui ei ole kasutaja@host (nimi)

en: # What should we ask confirmation for.
    # Possible values are (the default is marked with *):
    #   0 = none
    #   1 = commands
    #   2 = select
    #   3 = quit
    # * 4 = commands & quit
    #   5 = commands & select
    #   6 = quit & select
    #   7 = commands & quit & select
et: # Mida me peaksime kinnitama.
    # Võimalikud väärtused on (vaikeväärtuse tähis on *):
    #   0 = ei kinnita
    #   1 = käsud
    #   2 = valik
    #   3 = väljumine
    # * 4 = käsud ja väljumine
    #   5 = käsud ja valik
    #   6 = väljumine ja valik
    #   7 = käsud, väljumine ja valik

en: # What to do with bogus groups in newsrc file
    # Possible values are (the default is marked with *):
    # * 0 = keep
    #   1 = remove
    #   2 = highlight with D on selection screen
et: # Mida teha olematute gruppidega newsrc failis
    # Võimalikud väärtused on (vaikeväärtuse tähis on *):
    # * 0 = Hoia alles
    #   1 = Eemalda
    #   2 = Märgi valikuekraanil lipuga D

en: # Which news headers you wish to see. If you want to see _all_ the headers,
    # place an '*' as this value. This is the only way a wildcard can be used.
    # If you enter 'X-' as the value, you will see all headers beginning with
    # 'X-' (like X-Alan or X-Pape). You can list more than one by delimiting with
    # spaces. Not defining anything turns off this option.
et: # Milliseid artikli päiseid te soovite näha. Kui te soovite näha _kõiki_
    # päiseid, kasutage väärtusena '*'. See on ka ainus jokkersümboli kasutusviis.
    # Kui te sisestate väärtusena 'X-', siis näete kõiki päiseridi, mis algavad
    # fraasiga 'X-'. Mitu väärtust saate sisestada, kasutades eraldajana tühikut.
    # Kui te väärtust ei määra, lülitatakse see omadus välja.

en: # Wildcard matching
    # Possible values are (the default is marked with *):
    # * 0 = wildmat
    #   1 = regex
et: # Jokkeritega otsimine
    # Võimalikud väärtused on (vaikeväärtuse tähis on *):
    # * 0 = wildmat
    #   1 = regex

en: # Wrap article lines at column
et: # Murra artikli read antud veerus

en: # [Mail/Save] active file. Format is like news active file:
    #   groupname  max.artnum  min.artnum  /dir
    # The 4th field is the basedir (i.e. ~/Mail or ~/News)
    #
et: # [Saada/Salvesta] fail "active". Vorming on sarnane news active failile:
    #   grupinimi  maks.artnumb  min.artnumb  /kataloog
    # Neljas väli on baaskataloog (näiteks ~/Mail või ~/News)
    #

en: # entries first followed by group specific entries.
    #
et: # ning seejärel konkreetsemad, grupi spetsiifilised, reeglid.
    #

en: # name of file containing all trusted CA certificates (empty = system default)
et: # faili nimi kõikidele usaldatavatele CA sertifikaatidele (tühi = süsteemi vaikimisi)

en: %*s[-- Description: %s --]
et: %*s[-- Kirjeldus: %s --]

en: %*s[-- charset %s not supported --]
et: %*s[-- kooditabel %s ei ole toetatud --]

en: %4d Responses
et: %4d Vastust

en: %4d unread (%4d hot) %s in %s
et: %4d lugemata (%4d kuuma) %s grupis %s

en: %A Addr %D Date %F Addr+Name %G Groupname %M Message-ID %N Name %C First Name
et: %A Aadr. %D Kuup. %F Aadr.+Nimi %G Grupp %M Message-ID %N Nimi %C Eesnimi

en: %d %s piped to "%s"
et: %d %s saadetud "%s"

en: %d %s printed
et: %d %s trükitud

en: %d Authentication failed
et: %d Autentimine ebaõnnestus

en: %d Trying to dotlock %s
et: %d Üritan punkt-lukustada %s

en: %d Trying to lock %s
et: %d Üritan lukustada %s

en: %d attachments tagged
et: %d märgitud manust

en: %d days
et: %d päeva

en: %d files successfully written from %d articles. %d %s occurred.
et: Edukalt kirjutatud %d faili %d artiklist. Esines %d viga%s.

en: %d of %d attachments saved successfully.
et: %d kokku %d manusest on edukalt salvestatud.

en: %d postponed %s, reuse with ^O...
et: %d ootel %s, kasutamiseks ^O...

en: %s %d %s in %lu seconds
et: %s %d %s %lu sekundiga

en: %s %s %s ("%s"): send a DETAILED bug report to %s
et: %s %s %s ("%s"): saatke palun DETAILNE vea raport aadressil %s

en: %s is a directory
et: %s on kataloog

en: %s is bogus
et: gruppi %s pole

en: %s marked as read
et: %s märgitud loetuks

en: %s marked as unread
et: %s märgitud mitteloetuks

en: %s only useful for batch mode operations
et: %s on kasutatav ainult pakettmoodi käskudega

en: %s only useful for batch or debug mode operations
et: %s on kasutatav ainult pakett- või silumismoodi käskudega

en: %s only useful without batch mode operations
et: %s on kasutatav ainult pakettmoodi käskudeta

en: %s successfully decoded.
et: %s on edukalt dekodeeritud.

en: %s%s: Unknown host.
et: %s%s: Tundmatu host.

en: %s/tcp: Unknown service.
et: %s/tcp: Tundmatu teenus.

en: %s: Can't get entry for TERM
et: %s: Ei saa TERM kirjet

en: %s: Screen initialization failed
et: %s: Ekraani initsialiseerimine ebaõnnestus

en: %s: TERM variable must be set to use screen capabilities
et: %s: ekraani omaduste kasutamiseks peab olema seatud keskkonnamuutuja TERM

en: %s: Terminal must have clear to end-of-line (ce)
et: %s: Terminalil peab olema puhasta realõpuni (ce) omadus

en: %s: Terminal must have clear to end-of-screen (cd)
et: %s: Terminalil peab olema puhasta ekraanilõpuni (cd) omadus

en: %s: Terminal must have clearscreen (cl) capability
et: %s: Terminalil peab olema ekraanipuhastamise (cl) omadus

en: %s: Terminal must have cursor motion (cm)
et: %s: Terminal peab toetama kursori liigutamist (cm)

en: %s: Updating of index files not supported: cache_overview_files=%s
et: %s: Indeks failide uuendamist ei toetata: cache_overview_files=%s

en: %s: screen is too small
et: %s: ekraan on liiga väike

en: %s=add; %s=move; %s=rename; %s=delete
et: %s=lisa; %s=liiguta; %s=uus nimi; %s=kustuta

en: %s=article, %s=thread, %s=range, %s=hot, %s=pattern, %s=tagged, %s=quit:
et: %s=artikkel, %s=teema, %s=vahemik, %s=kuum, %s=muster, %s=märgitud, %s=välju:

en: %s=author search; %s=body search; %s=catchup; %s=followup; %s=mark read
et: %s=autori otsing; %s=otsi sisu; %s=loetud; %s=vasta; %s=märgi loetuks

en: %s=author search; %s=catchup; %s=line down; %s=line up; %s=mark read; %s=list thread
et: %s=autori otsing; %s=loetud; %s=rida alla; %s=rida üles; %s=märgi loetuks; %s=teema

en: %s=edit cancel message, %s=quit, %s=delete (cancel) [%%s]:
et: %s=toimeta katkestamisteadet, %s=välju, %s=kustuta (katkesta) [%%s]:

en: %s=encrypt, %s=sign, %s=both, %s=quit:
et: %s=krüpti, %s=allkirjasta, %s=mõlemad, %s=välju:

en: %s=help
et: %s=abiinfo

en: %s=help; %s=line down; %s=line up; %s=quit; %s=tag; %s=mark unread
et: %s=appi; %s=rida alla; %s=rida üles; %s=välju; %s=märgi; %s=lugemata

en: %s=line down; %s=line up; %s=help; %s=move; %s=quit; %s=toggle all/unread
et: %s=rida alla; %s=rida üles; %s=appi; %s=tõsta; %s=välju; %s=kõik/lugemata

en: %s=line up; %s=line down; %s=page up; %s=page down; %s=top; %s=bottom
et: %s=rida üles; %s=rida alla; %s=lk. üles; %s=lk. alla; %s=üles; %s=alla

en: %s=mail; %s=print; %s=quit; %s=reply mail; %s=save; %s=tag; %s=post
et: %s=kiri; %s=trüki; %s=välju; %s=kirjuta; %s=salvesta; %s=märgi; %s=postita

en: %s=mail; %s=print; %s=quit; %s=toggle all/unread; %s=save; %s=tag; %s=post
et: %s=kiri; %s=trüki; %s=välju; %s=kõik/lugem; %s=salvesta; %s=märgi; %s=postita

en: %s=mail; %s=quit; %s=reply mail; %s=save; %s=tag; %s=post
et: %s=kiri; %s=välju; %s=vasta kirjaga; %s=salvesta; %s=märgi; %s=postita

en: %s=mail; %s=quit; %s=toggle all/unread; %s=save; %s=tag; %s=post
et: %s=kiri; %s=välju; %s=kõik/lugemata; %s=salvesta; %s=märgi; %s=postita

en: %s=pipe; %s=mail; %s=print; %s=quit; %s=reply mail; %s=save; %s=tag; %s=post
et: %s=toru; %s=kiri; %s=trüki; %s=välju; %s=kirjuta; %s=salv; %s=märgi; %s=postita

en: %s=pipe; %s=mail; %s=print; %s=quit; %s=toggle all/unread; %s=save; %s=tag; %s=post
et: %s=toru; %s=kiri; %s=trüki; %s=välju; %s=kõik/lugem; %s=salv; %s=märgi; %s=postita

en: %s=pipe; %s=mail; %s=quit; %s=reply mail; %s=save; %s=tag; %s=post
et: %s=toru; %s=kiri; %s=välju; %s=kirjuta; %s=salvesta; %s=märgi; %s=postita

en: %s=pipe; %s=mail; %s=quit; %s=toggle all/unread; %s=save; %s=tag; %s=post
et: %s=toru; %s=kiri; %s=välju; %s=kõik/lugemata; %s=salv; %s=märgi; %s=postita

en: %s=quit, %s=edit, %s=ispell, %s=menu, %s=post, %s=postpone [%%s]:
et: %s=välju, %s=toimeta, %s=ispell, %s=menüü, %s=postita, %s=ootele [%%s]:

en: %s=quit, %s=edit, %s=ispell, %s=menu, %s=post, %s=postpone:
et: %s=välju, %s=toimeta, %s=ispell, %s=menüü, %s=postita, %s=ootele:

en: %s=quit, %s=edit, %s=ispell, %s=pgp, %s=menu, %s=post, %s=postpone [%%s]:
et: %s=välju, %s=toimeta, %s=ispell, %s=pgp, %s=menüü, %s=postita, %s=ootele [%%s]:

en: %s=quit, %s=edit, %s=ispell, %s=pgp, %s=menu, %s=post, %s=postpone:
et: %s=välju, %s=toimeta, %s=ispell, %s=pgp, %s=menüü, %s=postita, %s=ootele:

en: %s=quit, %s=edit, %s=ispell, %s=pgp, %s=send [%%s]:
et: %s=välju, %s=toimeta, %s=ispell, %s=pgp, %s=saada [%%s]:

en: %s=quit, %s=edit, %s=ispell, %s=send [%%s]:
et: %s=välju, %s=toimeta, %s=ispell, %s=saada [%%s]:

en: %s=quit, %s=edit, %s=menu, %s=post, %s=postpone [%%s]:
et: %s=välju, %s=toimeta, %s=menüü, %s=postita, %s=ootele [%%s]:

en: %s=quit, %s=edit, %s=menu, %s=post, %s=postpone:
et: %s=välju, %s=toimeta, %s=menüü, %s=postita, %s=ootele:

en: %s=quit, %s=edit, %s=pgp, %s=menu, %s=post, %s=postpone [%%s]:
et: %s=välju, %s=toimeta, %s=pgp, %s=menüü, %s=postita, %s=ootele [%%s]:

en: %s=quit, %s=edit, %s=pgp, %s=menu, %s=post, %s=postpone:
et: %s=välju, %s=toimeta, %s=pgp, %s=menüü, %s=postita, %s=ootele:

en: %s=quit, %s=edit, %s=pgp, %s=send [%%s]:
et: %s=välju, %s=toimeta, %s=pgp, %s=saada [%%s]:

en: %s=quit, %s=edit, %s=postpone:
et: %s=välju, %s=toimeta, %s=ootele:

en: %s=quit, %s=edit, %s=send [%%s]:
et: %s=välju, %s=toimeta, %s=saada [%%s]:

en: %s=reverse tagging; %s=search forwards; %s=search backwards; %s=repeat search
et: %s=tagaspidi märgi; %s=otsi edaspidi; %s=otsi tagaspidi; %s=korda otsingut

en: %s=search forwards; %s=search backwards; %s=quit
et: %s=otsi edaspidi; %s=otsi tagaspidi; %s=välju

en: %s=search forwards; %s=search backwards; %s=repeat search
et: %s=otsi edaspidi; %s=otsi tagaspidi; %s=korda otsingut

en: %s=sign, %s=sign & include public key, %s=quit:
et: %s=allkirjasta, %s=allkirjasta & lisa avalik võti, %s=välju:

en: %s=subscribe; %s=sub pattern; %s=unsubscribe; %s=unsub pattern; %s=yank in/out
et: %s=telli; %s=telli muster; %s=loobu; %s=loobu muster; %s=kõik/tellitud

en: %s=view; %s=pipe; %s=pipe raw; %s=save; %s=tag; %s=tag pattern; %s=untag all
et: %s=vaata; %s=toru; %s=toru vormindamata; %s=salvesta; %s=märgi; %s=märgi muster %s=eemalda märk

en: %s=view; %s=save; %s=tag; %s=tag pattern; %s=untag all
et: %s=vaata; %s=salvesta; %s=märgi; %s=märgi muster; %s=eemalda märgid

en: 'Mark as (un)read' ignores tags
et: 'Märgi art. (mitte)loetuks' eirab märke

en: (%d:%02d remaining)
et: (%d:%02d järgneb)

en: (unknown)
et: (tundmatu)

en: *** Beginning of article ***
et: *** Artikli algus ***

en: *** Beginning of page ***
et: *** Lehe algus ***

en: *** End of URLs ***
et: *** URL'id on otsas ***

en: *** End of article ***
et: *** Artiklid on otsas ***

en: *** End of articles ***
et: *** Artiklid on otsas ***

en: *** End of attachments ***
et: *** Manused on otsas ***

en: *** End of groups ***
et: *** Grupid on otsas ***

en: *** End of page ***
et: *** Lehe lõpp ***

en: *** End of posted articles ***
et: *** Postitatud artiklid on otsas ***

en: *** End of scopes ***
et: *** Skoopide lõpp ***

en: *** End of thread ***
et: *** Teema on otsas ***

en: *** Group descriptions are disabled according to current select_format ***
et: *** select_format blokeerib gruppide kirjeldused ***

en: *** No articles ***
et: *** Artikleid pole ***

en: *** No attachments ***
et: *** Manuseid pole ***

en: *** No description ***
et: *** Kirjeldus puudub ***

en: *** No groups ***
et: *** Gruppe pole ***

en: *** No postponed articles ***
et: *** Postitusootel artikleid pole ***

en: *** No scopes ***
et: *** Skoope pole ***

en: *** Posting not allowed ***
et: *** Postitamine ei ole lubatud ***

en: -- %d %s mailed --
et: -- %d %s saadetud --

en: -- %s saved to %s - %s --
et: -- %s salvestati %s - %s --

en: -- %s saved to %s%s --
et: -- %s salvestati %s%s --

en: -- Last response --
et: -- Viimane vastus --

en: -- Next response --
et: - Järgmine vastus -

en: -- end of forwarded message --
et: -- edastatud teate lõpp --

en: -- forwarded message --
et: -- edastatud teade --

en: -- post processing completed --
et: -- lõpptöötlus lõpetas --

en: -- post processing started --
et: -- lõpptöötlus alustas --

en: --More--
et: --Veel--

en: 0 - 9	  choose URL by number
et: 0 - 9	  vali numbri järgi URL

en: 0 - 9	  choose article by number
et: 0 - 9	  vali numbri järgi artikkel

en: 0 - 9	  choose attachment by number
et: 0 - 9	  vali numbri järgi manus

en: 0 - 9	  choose attribute by number
et: 0 - 9	  vali numbri järgi atribuut

en: 0 - 9	  choose group by number
et: 0 - 9	  vali grupp numbri järgi

en: 0 - 9	  choose option by number
et: 0 - 9	  vali parameeter numbri järgi

en: 0 - 9	  choose scope by number
et: 0 - 9	  vali skoop numbri järgi

en: 0 - 9	  choose thread by number
et: 0 - 9	  vali numbri järgi teema

en: 0 - 9	  display article by number in current thread
et: 0 - 9	  näita jooksva teema numbri järgi valitud artiklit

en: 0 = full page scrolling, -1 = show previous last line as first on next page, -2 = half page
et: 0 = kerida kogu leht, -1 = näita eelmist rida järgmise lehe esimese reana, -2 = pool lehte

en: 1 Response
et: 1 Vastus

en: 205  Closing connection
et: 205  Sulen ühendust

en: <SPACE>
et: <TÜHIK>

en: <SPACE> toggles, <CR> sets, <ESC> cancels.
et: <TÜHIK> lülitab, <CR> seab, <ESC> katkestab.

en: <n>=set current to n; %s=line down; %s=line up; %s=help; %s=quit
et: <n>=jooksev n; %s=rida alla; %s=rida üles; %s=abiinfo; %s=välju

en: <n>=set current to n; %s=next unread; %s,%s=search pattern; %s=catchup
et: <n>=n jooksvaks grupiks; %s=järgmine lugemata; %s,%s=otsi; %s=loetud

en: <n>=set current to n; %s=next unread; %s=catchup; %s=display toggle
et: <n>=jooksev n; %s=järgmine lugemata; %s=loetud; %s=ekraani lülit

en: <n>=set current to n; %s=next unread; %s=search pattern; %s=kill/select
et: <n>=n jooksvaks grupiks; %s=järgmine lugemata; %s=otsi; %s=surma/vali;

en: <no name>
et: <nime pole>

en: A Usenet reader.
    
    Usage: %s [options] [newsgroup[,...]]
et: Usenet klient.
    
    Kasuta: %s [võtmed] [grupp[,...]]

en: A comma separated list of MIME major/minor Content-Types. <ESC> cancels.
et: Komaga eraldatud loend MIME põhi/alam sisu tüüpidest. <ESC> katkestab.

en: A regex used to decide which lines to show in col_extquote.
et: Regulaaravaldis otsustamaks, milliseid ridu col_extquote näitab.

en: A regex used to decide which lines to show in col_quote.
et: Regulaaravaldis otsustamaks, milliseid ridu tsitaatides näidata.

en: A regex used to decide which lines to show in col_quote2.
et: Regulaaravaldis otsustamaks, milliseid ridu näidata col_quote2.

en: A regex used to decide which lines to show in col_quote3.
et: Regulaaravaldis otsustamaks, milliseid ridu näidata col_quote3.

en: A regex used to decide which words to show in col_markdash.
et: Regex et otsustada, milliseid sõnu näidata col_markdash abil.

en: A regex used to decide which words to show in col_markslashes.
et: Regex et otsustada, milliseid sõnu näidata col_markslashes abil.

en: A regex used to decide which words to show in col_markstars.
et: Regex et otsustada, milliseid sõnu näidata col_markstars abil.

en: A regex used to decide which words to show in col_markstroke.
et: Regex et otsustada, milliseid sõnu näidata col_markstroke abil.

en: A regex used to find Subject prefixes to remove.  Use '|' as separator.
et: Regulaaravaldis eemaldatava teema prefiksi leidmiseks. Eraldajaks on '|'.

en: A regex used to find Subject suffixes to remove.  Use '|' as separator.
et: Regulaaravaldis eemaldatava teema sufiksi leidmiseks. Eraldajaks on '|'.

en: A regex used to find the begin of a verbatim block.
et: Regulaaravaldis identse bloki alguse tuvastamiseks.

en: A regex used to find the end of a verbatim block.
et: Regulaaravaldis identse bloki lõpu tuvastamiseks.

en: ANSI color disabled
et: ANSI värvid on keelatud

en: ANSI color enabled
et: ANSI värvid on lubatud

en: Abbreviate long newsgroup names
et: Lühenda gruppide pikad nimed

en: Aborted read
et: Katkestatud lugemine

en: Aborting read, please wait...
et: Katkestan lugemise, palun oodake...

en: Accept Followup-To? %s=post, %s=ignore, %s=quit:
et: Aktsepteerin Followup-To? %s=postita, %s=ignoreeri, %s=välju:

en: Add key(s) to public keyring?
et: Lisan võtmed avalike võtmete hoidlasse?

en: Add posted articles to filter
et: Lisage postitatud artikkel filtrile

en: Add posted articles to filter. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Lisage postitatud artikkel filtrisse. <TÜHIK> lülitab, <CR> seab.

en: Add quick kill filter?
et: Lisan kiirsurmamise filtri?

en: Add quick selection filter?
et: Lisan kiirvaliku filtri?

en: Add signature when reposting
et: Lisa uuestipostitusel signatuur

en: Add signature when reposting articles. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Lisa artikli uuestipostitamisel signatuur. <TÜHIK> lülitab, <CR> seab.

en: Add this text at the start of the message body. <CR> sets, <ESC> cancels.
et: Lisa see tekst teate keha algusse. <CR> seab, <ESC> katkestab.

en: Added %d %s
et: Lisatud %d %s

en: Address
et: Aadress

en: Address and Name
et: Aadress ja nimi

en: All groups
et: Kõik grupid

en: All parts tagged
et: Kõik osad on märgitud

en: All parts untagged
et: Kõikidelt osadelt on märgk eemaldatud

en: Already in posted articles history level
et: Oleme juba postitatud artiklite ajaloo tasemel

en: Always Keep
et: Hoia alati

en: Always Remove
et: Eemalda alati

en: An error has occurred while posting the article. If you think that this
    error is temporary or otherwise correctable, you can postpone the article
    and pick it up again with ^O later.
et: Artikli postitamisel tekkis viga. Kui te arvate, et see viga on ajutine
    või muul viisil kõrvaldatav, võite artikli salvestada hiljem postitamiseks
    ja ^O käsuga hiljem postitada.

en: Apply kill only to current group or all groups. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Kasuta surmamist jooksval/kõikidel gruppidel. <TÜHIK> lülitab, <CR> seab.

en: Apply pattern to    :
et: Rakenda mustrit     :

en: Apply select to current group or all groups. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Kasuta valikut jooksval/kõikidel gruppidel. <TÜHIK> lülitab, <CR> seab.

en: Article
et: Artikkel

en: Article %4d of %4d
et: Artikkel %4d : %4d

en: Article Level Commands
et: Artiklitaseme käsud

en: Article cancelled (deleted).
et: Artikkel on katkestatud (kustutatud).

en: Article cannot be cancelled (deleted).
et: Artiklit ei saa katkestada (kustutada).

en: Article deleted.
et: Artikkel kustutatud.

en: Article has no parent
et: Artiklil pole eelnevat

en: Article not posted!
et: Artiklit ei postitatud!

en: Article not saved
et: Artiklit ei salvestatud

en: Article not signed and no public keys found
et: Artikkel pole allkirjastatud ja avalikke võtmeid pole

en: Article posted: %s
et: Artikkel on postitatud: %s

en: Article recentness time limit
et: Artikli värskuse ajapiir

en: Article rejected (saved to %s)
et: Artikkel lükati tagasi (salvestasin faili %s)

en: Article to be posted resulted in errors/warnings. %s=quit, %s=Menu, %s=edit:
et: Postitatav artikkel sai vigu või hoiatusi. %s=välju, %s=menüü, %s=toimeta:

en: Article unavailable
et: Artiklit pole

en: Article unchanged, abort mailing?
et: Artiklit ei ole muudetud, katkestan saatmise?

en: Article undeleted.
et: Artikkel taastatud.

en: Article-Limiting Options
et: Artikli piirangute seaded

en: Ask before using MIME viewer
et: Küsi MIME lehitseja kasutamise luba

en: Ask to mark groups read when quitting. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Küsi, kas märkida väljumisel grupid loetuks. <TÜHIK> lülitab ja <CR> seab.

en: Assume this charset if no charset declaration is present, <CR> to set.
et: Kui kooditabelit pole määratud, kasuta seda kooditabelit, <CR> seab.

en: At-sign missing in mail address.
et: Postiaadressis puudub at-märk.

en: Attachment Menu
et: Manuste menüü

en: Attachment Menu Commands
et: Manuste menüü käsud

en: Attachment operations
    ---------------------
et: Operatsioonid manustega
    -----------------------

en: Attachment saved successfully. (%s)
et: Manus on edukalt salvestatud. (%s)

en: Attr. of highlighting with *stars*
et: *tärnidega* esiletõstmise atribuut

en: Attr. of highlighting with -stroke-
et: -Kriipsudega- esiletõstmise atr.

en: Attr. of highlighting with /slash/
et: /Kaldkriipsude/ esiletõstmise atr.

en: Attr. of highlighting with _dash_
et: _alakriipsudega_ esiletõstmise atr.

en: Attribute operations
    --------------------
et: Operatsioonid atribuutidega
    ---------------------------

en: Attributes Menu Commands
et: Atribuutide menüü käsud

en: Author search backwards [%s]>
et: Autori tagaspidi otsimine [%s]>

en: Author search forwards [%s]>
et: Autori edaspidi otsimine [%s]>

en: Authorization failed for user: %s
et: Autoriseerimine ebaõnnestus. Kasutaja: %s

en: Authorized for user: %s
et: Autoriseeritud kasutaja: %s

en: Auto-select Article Menu
et: Automaatselt valitavate artiklite menüü

en: Auto-selection filter added
et: Automaatse valiku filter lisatud

en: Auto-view post-processed files <SPACE> toggles, <CR> sets, <ESC> cancels.
et: Vaata töödeldud faile automaatselt <TÜHIK> lülitab, <CR> seab, <ESC> katkestab.

en: Automatically GroupMarkUnselArtRead
et: Automaatselt GroupMarkUnselArtRead

en: Automatically insert an X-Comment-To: header? <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Lisa automaatselt X-Comment-To: päis? <TÜHIK> lülitab, <CR> seab.

en: Autoselecting articles (use '%s' to see all unread) ...
et: Valin artiklid (kõikide lugemata artiklite vaatamiseks '%s') ...

en: Autosubscribing groups...
et: Tellin grupid...

en: Average
et: Keskmine

en: Bad command. Type '%s' for help.
et: Vigane käsk. Abiinfo saamiseks vajutage '%s'.

en: Bad syntax in encoded word used in realname.
et: Vigane reaalses nimes kasutatud kodeeritud sõna süntaks.

en: Base article
et: Baasartikkel

en: Base article range
et: Baasartiklite vahemik

en: Best highlighting
et: Parim esiletõstmine

en: Black
et: Must

en: Blinking
et: Plinkiv

en: Blue
et: Sinine

en: Bogus group %s removed.
et: Vigane grupp %s on eemaldatud.

en: Bold
et: Paks

en: Both Subject and References
et: Nii teema kui viited

en: Brown
et: Pruun

en: Browse URLs in article
et: Brausi artiklis olevaid URLe

en: Building References-trees (%d/%d)...
et: Ehitan viidete-puud (%d/%d)...

en: CA certificate file
et: CA sertifikaatide fail

en: CAPABILITIES did not announce READER
et: CAPABILITIES ei sisalda READER

en: Cache NNTP overview files locally
et: Puhverda NNTP overview lokaalselt

en: Can't find base article %d
et: Ei leis baasartiklit %d

en: Can't get a (fully-qualified) domain-name!
et: Ei õnnestu saada (täis) doomeninime!

en: Can't get user information (/etc/passwd missing?)
et: Ei leia kasutate kohta infot (/etc/passwd puudub?)

en: Can't open %s
et: %s ei saa avada

en: Can't open %s. Try %s -r to read news via NNTP.
et: %s ei saa avada. Proovige %s -r, et lugeda uudiseid üle NNTP.

en: Can't retrieve %s
et: %s ei õnnestu laadida

en: Can't run slrnface: Environment variable %s not found.
et: Slrnface ei saa käivitada: Keskkonnamuutuja %s puudub.

en: Can't run slrnface: Not running in an xterm.
et: Slrnface ei saa käivitada: Ei tööta xterm terminalis.

en: Can't run slrnface: couldn't construct fifo name.
et: Slrnface ei saa käivitada: ei õnnestu konstrueerida fifo nime.

en: Can't run slrnface: failed to create %s
et: Slrnface ei saa käivitada: %s loomine ebaõnnestus

en: Can't supersede in mailgroups, try repost instead.
et: e-posti gruppides ei saa asendada, proovide uuesti postitada.

en: Can't unlock %s
et: %s ei saa lahti lukustada

en: Cancel (delete) or supersede (overwrite) article [%%s]? (%s/%s/%s):
et: Katkestada (kustutada) või asendada artikkel [%%s]? (%s/%s/%s):

en: Cancelling article...
et: Katkestan artiklit...

en: Cannot create %s
et: %s ei õnnestu luua

en: Cannot find NNTP server name
et: Ei leia NNTP serveri nime

en: Cannot move into new newsgroups. Subscribe first...
et: Uutesse gruppidesse ei saa siseneda. Tellige kõigepealt...

en: Catchup
et: Märgin loetuks

en: Catchup %s...
et: Märgin %s loetuks...

en: Catchup all groups entered during this session?
et: Märgi loetuks kõik grupid, millesse on sessiooni jooksul sisenetud?

en: Catchup group using left key
et: Nool vasakule märgib grupi loetuks

en: Catchup read groups when quitting
et: Väljumisel märkida grupid loetuks

en: Catchup thread by using left key
et: Nool vasakule märgib teema loetuks

en: Caughtup
et: Loetud

en: Cc and Bcc
et: Cc ja Bcc

en: Character to show deleted articles
et: Kustutatud artiklite marker

en: Character to show inrange articles
et: Artiklite vahemiku marker

en: Character to show killed articles
et: Surmatud artiklite marker

en: Character to show read articles
et: Loetud artiklite marker

en: Character to show readselected arts
et: Lugemiseks valitud artiklite marker

en: Character to show recent articles
et: Värskete artiklite marker

en: Character to show returning arts
et: Tagasi tulnud artiklite marker

en: Character to show selected articles
et: Valitud artiklite marker

en: Character to show unread articles
et: Lugemata artiklite marker

en: Characters used as quote-marks
et: Tsiteerimise märgid

en: Check Prepared Article
et: Kontrollin valminud artiklit

en: Checking for new groups...
et: Otsin uusi gruppe...

en: Checking for news...
et: Otsin uudiseid...

en: Color Options
et: Värvide seaded

en: Color for inverse text (background)
et: Pööratud teksti värv (tagaplaan)

en: Color for inverse text (foreground)
et: Pööratud teksti värv (esiplaan)

en: Color of =>3 times quoted line
et: =>3 korda tsiteeritud rea värv

en: Color of actual news header fields
et: Artikli tegelike päiseridade värv

en: Color of article header lines
et: Artikli päiseridade värv

en: Color of article subject lines
et: Artikli teemarea värv

en: Color of external quotes
et: Väliste tsitaatide värv

en: Color of help text
et: Abiinfo värv

en: Color of help/mail sign
et: Abiinfo/kirja teate värv

en: Color of highlighted URLs
et: Esiletõstetud URLide värv

en: Color of highlighting with *stars*
et: *tärnidega* esiletõstmise värv

en: Color of highlighting with -stroke-
et: -Kriipsudega- esiletõstmise värv

en: Color of highlighting with /slash/
et: /Kaldkriipsude/ esiletõstmise värv

en: Color of highlighting with _dash_
et: _alakriipsudega_ esiletõstmise värv

en: Color of mini help menu
et: Miniabiinfo värv

en: Color of quoted lines
et: Tsitaadi värv

en: Color of response counter
et: Vastuste arvu loenduri värv

en: Color of sender (From:)
et: Saatja värv (From:)

en: Color of signatures
et: Signatuuri värv

en: Color of status messages
et: Olekuteadete värv

en: Color of text lines
et: Tekstiridade värv

en: Color of twice quoted line
et: Topelt tsiteeritud rea värv

en: Color of verbatim blocks
et: Identsete blokkide värv

en: Command failed: %s
et: Käsk ebaõnnestus: %s

en: Comment (optional)  :
et: Kommentaar (vaba)   :

en: Comp. q., quote sigs & empty lines
et: Tihenda tsitaate, tsiteeri allkirju ja tühje ridu

en: Compact mltpl., skip lead. & trai.
et: Tihenda, jäta alguse ja lõpu read alles

en: Compact multiple and skip leading
et: Tihenda, jäta alguses read alles

en: Compact multiple and skip trailing
et: Tihenda, jäta lõpus read alles

en: Compact multiple between text
et: Tihenda tekstiblokid

en: Compress quotes
et: Tihenda tsitaadid

en: Compress quotes, quote empty lines
et: Tihenda tsitaadid, tsiteeri tühje ridu

en: Compress quotes, quote sigs
et: Tihenda tsitaadid, tsiteeri allkirju

en: Confirm before starting non-text viewing program
et: Küsi enne mitte-tekstiliste osade vaatamist kinnitust

en: Connecting to %s:%u...
et: Loon ühendust serveriga %s:%u...

en: Connection Info
et: Ühenduse info

en: Connection to news server has timed out. Reconnect?
et: Ühendus uudisegruppide serveriga aegus. ühendun uuesti?

en: Cook article failed, %s is exiting
et: Artikli virmindamine ebaõnnestus, %s lõpetab töö

en: Corrupted file %s
et: Vigane fail %s

en: Couldn't dotlock %s - article not appended!
et: Ei saa punkt-lukustada %s - artiklit ei lisatud!

en: Couldn't lock %s - article not appended!
et: Ei saa lukustada %s - artiklit ei lisatud!

en: Couldn't open %s for saving
et: %s ei saa salvestamiseks avada

en: Create local copies of NNTP overview files. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Loo NNTP overview failidest lokaalne koopia. <TÜHIK> lülitab ja <CR> seab.

en: Create signature from path/command
et: Signatuuri loomiseks tee/käsk

en: Creating active file for saved groups...
et: Loon salvestatud gruppidele active faili...

en: Creating newsrc file...
et: Loon newsrc faili...

en: Cyan
et: Lilla

en: Date: (ascending)
et: Date: (kasvavalt)

en: Date: (descending)
et: Date: (kahanevalt)

en: Decode German style TeX umlaut codes to ISO. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Dekodeeri saksa TeX esituses tähed ISO koodideks. <TÜHIK> lülitab, <CR> seab.

en: Default
et: Vaikimisi

en: Default score to kill articles
et: Artiklite surmamise vaikimisi kaal

en: Default score to select articles
et: Vaikimisi kaal artiklite valimiseks

en: Delete post-process files
et: Kustuta järel-töödeldud failid

en: Delete saved files that have been post processed?
et: Kas kustutada salvestatud ja töödeldud failid?

en: Delete scope?
et: Kustutan skoobi?

en: Deleting temporary files...
et: Kustutan ajutisi faile...

en: Detection of external quotes
et: Väliste tsitaatide tuvastamine

en: Detection of verbatim blocks
et: Identsete blokkide tuvastamine

en: Directory to save arts/threads in
et: Kataloog artiklite salvestamiseks

en: Disconnecting from server...
et: Lõpetan ühenduse...

en: Display "a as Umlaut-a
et: Näita "a kui Umlaut-a

en: Display Options
et: Ekraani seaded

en: Display properties
    ------------------
et: Ekraani omadused
    ----------------

en: Display signatures
et: Näita signatuure

en: Display signatures. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Näita signatuure, <TÜHIK> lülitab, <CR> seab.

en: Display these header fields (or *)
et: Näita neid päiseid (või *)

en: Display uue data as an attachment
et: Näita uuenk. andmeid lisadena

en: Display uuencoded data as tagged attachments. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Näita uuenkodeeritud andmeid märgitud lisadena. <TÜHIK> lülitab ja <CR> seab.

en: Do not display these header fields
et: Ära näita neid päiseridu

en: Do post processing (e.g. extract attachments) for saved articles.
et: Teosta salvestatud artiklitel järeltöötlemist (nt. lisade eraldamist).

en: Do you really want to quit without saving your configuration?
et: Kas te tõesti soovite seadeid salvestamata väljuda?

en: Do you really want to quit?
et: Kas te tõesti soovite väljuda?

en: Do you want to abort this operation?
et: Kas soovite seda operatsiooni katkestada?

en: Do you want to enable automatic handling of multipart/alternative articles?
et: Kas te soovite multipart/alternative artiklite automaatset käsitlemist?

en: Do you want to exit tin immediately?
et: Kas soovite viivitamata tinist väljuda?

en: Do you want to see postponed articles (%d)?
et: Kas soovite näha postitamisootel artikleid (%d)?

en: Do you want to strip unsubscribed groups from .newsrc
et: Kas te soovite eemaldada tellimata grupid .newsrc failist

en: Domain literal has impossible numeric value.
et: Doomen sisaldab võimatut numbrilist väärtust.

en: Domain literal is for private use only and not allowed for global use.
et: Doomenit on lubatud kasutada ainult privaatvõrgus.

en: Don't change unless you know what you are doing. <ESC> cancels.
et: Ärge muutke, kui te ei tea, mida teete. <ESC> katkestab.

en: Don't show help or mail sign
et: Ära näita abiinfo/kirja märki

en: Don't trim article body
et: Ära lühenda artikli keha

en: Draining
et: Tühjendan

en: Draw -> instead of highlighted bar
et: Joonista -> heleda riba asemel

en: Draw -> or highlighted bar for selection. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Märgi valik -> või heleda ribaga. <TÜHIK> lülitab, <CR> seab.

en: Enable detection of external quotes? <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Luba väliste tsitaatide tuvastamine? <TÜHIK> lülitab, <CR> seab.

en: Enable detection of verbatim blocks? <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Luba identsete blokkide tuvastamine? <TÜHIK> lülitab, <CR> seab.

en: Enter %E for editor, %F for filename, %N for line-number, <CR> to set.
et: Kasutage %E toimeti kohal, %F failinime kohal, %N reanumbrina, <CR> seab.

en: Enter %M for mailer, %S for subject, %T for to, %F for filename, <CR> to set.
et: Kasutage %M programmi kohal, %S teema kohal, %T saaja kohal, %F failinime kohal, <CR> seab.

en: Enter Message-ID to go to>
et: Sisestage Message-ID>

en: Enter address elements about which you want to be warned. <CR> sets.
et: Sisestage aadressi komponendid, mille eest peaks hoiatama. <CR> seab.

en: Enter character to indicate articles in a range. <CR> sets, <ESC> cancels.
et: Sisestage sümbol, mis märgib vahemikku kuuluvaid artikleid. <CR> seab, <ESC> katkestab.

en: Enter character to indicate deleted articles. <CR> sets, <ESC> cancels.
et: Sisestage sümbol kustutatud artiklite märkimiseks. <CR> seab, <ESC> katkestab.

en: Enter character to indicate killed articles. <CR> sets, <ESC> cancels.
et: Sisestage surmatud artikleid märkiv sümbol. <CR> seab, <ESC> katkestab.

en: Enter character to indicate read articles. <CR> sets, <ESC> cancels.
et: Sisestage loetud artikleid märkiv sümbol. <CR> seab, <ESC> katkestab.

en: Enter character to indicate read selected articles. <CR> sets, <ESC> cancels.
et: Sisestage valitud artikleid märkiv sümbol. <CR> seab, <ESC> katkestab.

en: Enter character to indicate recent articles. <CR> sets, <ESC> cancels.
et: Sisestage värskeid artikleid märkiv sümbol. <CR> seab, <ESC> katkestab.

en: Enter character to indicate selected articles. <CR> sets, <ESC> cancels.
et: Sisestage valitud artikleid märkiv sümbol. <CR> seab, <ESC> katkestab.

en: Enter character to indicate that article will return. <CR> sets, <ESC> cancels.
et: Sisestage tagasituleva artikli marker. <CR> seab, <ESC> katkestab.

en: Enter character to indicate unread articles. <CR> sets, <ESC> cancels.
et: Sisestage lugemata artikleid märkiv sümbol. <CR> seab, <ESC> katkestab.

en: Enter charset name for MIME (e.g. US-ASCII, ISO-8859-1, EUC-KR), <CR> to set.
et: Sisestage MIME kooditabeli nimi (n. US-ASCII, ISO-8859-15, EUC-KR), <CR> seab.

en: Enter column number to wrap article lines to in the pager. <CR> sets.
et: Sisestage veerg, millelt lehitseja hakkab ridu murdma. <CR> seab.

en: Enter default mail address (and fullname). <CR> sets, <ESC> cancels.
et: Sisestage oma e-posti aadress (ja oma nimi). <CR> seab, <ESC> katkestab.

en: Enter default mail address (and fullname). <CR> sets.
et: Sisestage oma e-posti aadress (ja oma nimi). <CR> seab.

en: Enter default number of days a filter entry will be valid. <CR> sets.
et: Sisestage kirje kehtivuse aeg päevades. <CR> seab.

en: Enter default score to kill articles. <CR> sets.
et: Sisestage vaikimisi kaal artiklite surmamiseks. <CR> seab.

en: Enter default score to select articles. <CR> sets.
et: Sisestage vaikimisi kaal artiklite valimiseks. <CR> seab.

en: Enter format string. <CR> sets, <ESC> cancels.
et: Sisestage vormingusõne. <CR> seab, <ESC> katkestab.

en: Enter limit of articles to get>
et: Sisestage leatavate artiklite piirang>

en: Enter local charset name (e.g. US-ASCII, ISO-8859-1, EUC-KR), <CR> to set.
et: Sisestage lokaalse kooditabeli nimi (n. UTF-8, ISO-8859-15), <CR> seab.

en: Enter maximum number of article to get. <CR> sets.
et: Sisestage suurim laetavate artiklite arv. <CR> seab.

en: Enter minimal score before an article is marked hot. <CR> sets.
et: Sisestage minimaalne kaal, enne kui artikkel märgitakse kuumaks. <CR> seab.

en: Enter minimal score before an article is marked killed. <CR> sets.
et: Sisestage minimaalne kaal artikli surmamiseks. <CR> seab.

en: Enter name and options for external MIME viewer, --internal for built-in viewer
et: Sisestage välise MIME lehitseja nimi ja võtmed, sisemise valib --internal

en: Enter name and options for external-inews, --internal for internal inews
et: Sisestage välise inews käsu nimi ja võtmed, sisemise valib --internal

en: Enter name of file containing trusted CA certificates. <CR> sets.
et: Sisestage usaldatavate CA sertifikaatide faili nimi. <CR> seab.

en: Enter number of days article is considered recent. <CR> sets.
et: Sisestage artikli värskuse kestus. <CR> seab.

en: Enter number of seconds to wait for a response from the server. <CR> sets.
et: Sisestage serverilt vastuse ootamise aeg sekundites. <CR> seab.

en: Enter number of seconds until active file will be reread. <CR> sets.
et: Sisestage aktiivsete faili lugemise intervall sekundites. <CR> seab.

en: Enter option number>
et: Sisestage omaduse number>

en: Enter path/! command/--none to create your default signature. <CR> sets.
et: Sisestage tee/! käsk/--none, et luua oma vaikimisi signatuur. <CR> seab.

en: Enter pattern [%s]>
et: Sisestage muster [%s]>

en: Enter percentage match required to thread together. <CR> sets.
et: Sisestage teema loomiseks vajalik protsentuaalne sobivus. <CR> seab.

en: Enter quotation marks, %I for author's initials.
et: Sisestage tsitaadimärgid, %I annab autori initsiaalid.

en: Enter range [%s]>
et: Sisestage vahemik [%s]>

en: Enter scope>
et: Sisestage skoop>

en: Enter score for rule (default=%d):
et: Reegli kaal        (vaikimisi=%d):

en: Enter selection pattern [%s]>
et: Sisestage valiku muster [%s]>

en: Enter shell command [%s]>
et: Sisestage käsurea käsk [%s]>

en: Enter text pattern to filter if Subject: & From: lines are not what you want.
et: Sisestage filtreerimiseks tekstimuster, kui Subject: ja From: ei ole piisav.

en: Enter the score weight (range 0 < score <= %d)
et: Sisestage reegli kaal (vahemik on 0 < kaal <= %d)

en: Enter wildcard subscribe pattern>
et: Sisestage tellimise muster>

en: Enter wildcard unsubscribe pattern>
et: Sisestage loobumise muster>

en: Error decoding %s : %s
et: Viga %s dekodeerimisel: %s

en: Error in regex: %s at pos. %d '%s'
et: Viga regulaaravaldises: %s positsioonil %d '%s'

en: Error in regex: pcre internal error %d
et: Viga regulaaravaldises: pcre sisemine viga %d

en: Error in regex: study - pcre internal error %s
et: Viga regulaaravaldises: uurimiseks - pcre sisemine viga %s

en: Error making backup of %s file. Filesystem full?
et: Failist %s ei õnnestu varukoopiat luua. Failisüsteem on täis?

en: Error writing %s file. Filesystem full? File reset to previous state.
et: Viga faili %s kirjutamisel. Failisüsteem on täis? Faili eelmine olek taastatud.

en: Error: Custom format exceeds screen width. Using default "%s".
et: Viga: Vorming ületab ekraani laust. Kasutan vaikimisi "%s".

en: Error: rename %s to %s
et: Viga: %s uus nimi %s

en: Error: unlink %s
et: Viga: unlink %s

en: Exiting...
et: Lõpetan...

en: Expert Options
et: Ekspertseaded

en: Expiration time in days for the entered filter. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Sisestatud filtri aegumisaeg päevades. <TÜHIK> lülitab, <CR> seab.

en: External inews
et: Väline inews

en: Extracting %s...
et: Loon %s...

en: FQDN component exceeds maximum allowed length (63 chars).
et: FQDN komponendi pikkus ületab maksimaalset lubatut (63 sümbolit).

en: FQDN component may not start or end with hyphen.
et: FQDN komponendi alguses ega lõpus ei või olla kriips.

en: FQDN component may not start with digit.
et: FQDN komponent ei või alata numbriga.

en: Failed to connect to NNTP server %s. Exiting...
et: NNTP serveriga %s ühenduse loomine ebaõnnestus. Lõpetan...

en: File %s does not exist
et: Faili %s pole

en: File %s exists. %s=append, %s=overwrite, %s=quit:
et: Fail %s on olemas. %s=jätka, %s=kirjuta üle, %s=välju:

en: Filename for all mailed articles, <CR> sets, no filename=do not save.
et: Failinimi mailitud artiklitele. <CR> seab. Nime puudumisel ei salvestata.

en: Filename for all posted articles, <CR> sets, no filename=do not save.
et: Failinimi postitatud artiklitele. <CR> seab. Nime puudumisel ei salvestata.

en: Filename for posted articles
et: Failinimi postitatud artiklitele

en: Filename for saved articles. <CR> sets, <ESC> cancels.
et: Salvestatud artiklite fail. <CR> seab, <ESC> katkestab.

en: Filter which articles
et: Filtreeri artikleid

en: Filtering Options
et: Filtreerimise seaded

en: Filtering global rules (%d/%d) ('q' to quit)...
et: Filtreerin globaalseid reegleid (%d/%d) (väljumiseks 'q')...

en: Followup-To: header
et: Followup-To: päis

en: Force redraw after certain commands
et: Värskenda ekraani peale käske

en: Format string for display of dates
et: Kuupäevade esitamise vormingusõne

en: Format string for group level
et: Gruppide taseme vormingusõne

en: Format string for selection level
et: Valiku taseme vormingusõne

en: Format string for thread level
et: Teema taseme vormingusõne

en: Forward articles as attachment
et: Edasta artiklid manusena

en: From: (ascending)
et: From: (kasvavalt)

en: From: (case sensitive)
et: From: (tõstutundlik)

en: From: (descending)
et: From: (kahanevalt)

en: From: (ignore case)
et: From: (tõstutundetu)

en: From: line (case sensitive)
et: From: rida (tõstutundlik)

en: From: line (ignore case)
et: From: rida (tõstutundetu)

en: From: line to add to filter file. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: From: rida filtrite faili. <TÜHIK> lülitab, <CR> seab.

en: Full
et: Täis

en: Full Name
et: Täisnimi

en: Function for sorting articles
et: Failinimi järjestatud artiklitele

en: Function not available.
et: Funktsioon ei ole kasutatav.

en: Giving up...
et: Annan alla...

en: Global scope, operation not allowed
et: Globaalne skoop, operatsioon ei ole lubatud

en: Go to first unread article in group
et: Mine grupis esimesele lugemata artiklile

en: Go to newsgroup [%s]>
et: Mine gruppi [%s]>

en: Go to the next unread article with
et: Liigu järgmise lugemata artiklile klahviga

en: Gray
et: Hall

en: Green
et: Roheline

en: Group %.*s ('q' to quit)...
et: Grupp %.*s ('q' lõpetamiseks)...

en: Group %.*s...
et: Grupp %.*s...

en: Group %s is moderated. Continue?
et: Grupp %s on modereeritav. Jätkan?

en: Group %s not found in active file
et: Gruppi %s pole aktiivsete gruppide failis

en: Group Level Commands
et: Grupitaseme käsud

en: Group Selection
et: Grupi valik

en: Group/thread/article operations
    -------------------------------
et: Grupi/teema/artikli operatsioonid
    ---------------------------------

en: Group: %s
et: Grupp: %s

en: Groups: %s
et: Grupid: %s

en: Half bright
et: Poolhele

en: Hash algorithm for Cancel-Lock/Cancel-Key
et: Cancel-Lock/Cancel-Key räsi algoritm

en: Header for filter rule. <CR> sets, <ESC> cancels.
et: Filtri reegli päis. <CR> seab, <ESC> katkestab.

en: Hide all
et: Peida kõik

en: Highlight Options
et: Märkimise seaded

en: Hot %s
et: Kuum %s

en: How to treat blank lines
et: Kuidas käsitleda tühje ridasid

en: If ON, include User-Agent: header. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Kasuta User-Agent: päiserida. <TÜHIK> lülitab, <CR> seab.

en: If ON, use transliteration. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Kui väärtus on ON, kasuta transliteratsiooni. <TÜHIK> lülitab, <CR> seab.

en: Illegal character in FQDN.
et: FQDN sisaldab lubamatut sümbolit.

en: Illegal character in localpart of mail address.
et: Lubamatu sümbol aadressi lokaalses osas.

en: Illegal character in realname.
    Control characters and unencoded 8bit characters > 127 are not allowed.
et: Pärisnimes on lubamatu sümbol.
    Kontrollsümbolid ja kodeerimata 8bit sümbolid väärtusega > 127 ei ole lubatud.

en: Illegal character in realname.
    Encoded words may not contain '!()<>@,;:"\.[]/=' in parameter.
et: Pärisnimes on lubamatu sümbol.
    Kodeeritud sõnad parameetris ei või sisaldada '!()<>@,;:"\.[]/='.

en: Illegal character in realname.
    Quoted words may not contain '()<>\'.
et: Pärisnimes on lubamatu sümbol.
    Kvooditud sõnad ei või sisaldada '()<>\'.

en: Illegal character in realname.
    Unquoted words may not contain '!()<>@,;:\.[]' in route addresses.
et: Pärisnimes on lubamatu sümbol.
    Kvootimata sõnad aadressides ei tohi sisaldada '!()<>@,;:\.[]'.

en: Illegal character in realname.
    Unquoted words may not contain '()<>\' in old-style addresses.
et: Pärisnimes on lubamatu sümbol.
    Kvootimata sõnad vanas stiilis aadressides ei või sisaldada '()<>\'.

en: Illegal domain. Send bug report if your top level domain really exists.
    Use .invalid as top level domain for munged addresses.
et: Vigane doomen. Saatke vearaport, kui teie doomen on reaalselt olemas.
    Kasutage "vigase" aadressi kirjutamisel juurmise doomenina .invalid.

en: In group and thread level, show author by
et: Näita grupi ja teema menüüs autorit

en: Insecure permissions of %s (%o)
et: Ebaturvalised õigused failil %s (%o)

en: Insert 'User-Agent:' header
et: Sisestage 'User-Agent:' päis

en: Insert 'X-Comment-To:' header
et: Sisestage 'X-Comment-To:' päis

en: Insert this header when posting. <CR> sets, <ESC> cancels.
et: Lisa postitamisel see päis. <CR> seab, <ESC> katkestab.

en: Internal error in GNKSA routine - send bug report.
et: Sisemine viga GNKSA protseduuris - saatke vearaport.

en: Interval in secs to reread active
et: Aktiivsete faili lugemise intervall

en: Invalid  From: %s  line. Read the INSTALL file again.
et: Vigane From: %s rida. Lugege uuesti faili INSTALL.

en: Invalid  Sender:-header %s
et: Vigane Sender:-päis %s

en: Invalid domain. Send bug report if your top level domain really exists.
    Use .invalid as top level domain for munged addresses.
et: Vigane doomen. Saatke vearaport, kui teie doomen on reaalselt olemas.
    Kasutage "vigase" aadressi kirjutamisel juurmise doomenina .invalid.

en: Invalid key definition '%s'
et: Vigane klahvi definitsioon '%s'

en: Invalid keyname '%s'
et: Vigane klahvi nimi '%s'

en: Invalid multibyte sequence found
et: Leidsin vigase mitmebaidi järjendi

en: Invalid range - valid are '0-9.$' e.g. 1-$
et: Vigane vahemik - lubatud on '0-9.$' näiteks 1-$

en: Inverse video disabled
et: Pööratud video keelatud

en: Inverse video enabled
et: Pööratud video lubatud

en: Invocation of your editor
et: Teie tekstitoimeti

en: Invocation of your mail command
et: Teie e-posti käsk

en: Ispell program
et: Ispell programm

en: It worked! Should I always use my built in inews from now on?
et: See töötas! Kas kasutan nüüd alati sisemist inews programmi?

en: Keep all failed articles in ~/dead.articles. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Hoia ebaõnnestunud postitused failis ~/dead.articles. <TÜHIK> lülitab ja <CR> seab.

en: Keep failed arts in ~/dead.articles
et: Vigased artiklid ~/dead.articles

en: Keymap file was upgraded to version %s
et: Keymap fail uuendati versioonini %s

en: Kill Article Menu
et: Artuklite surmamise menüü

en: Kill From:     [%s] (y/n):
et: Surmake From:  [%s] (j/e):

en: Kill Lines: (</>num):
et: Surmake read: (</>num) :

en: Kill Msg-ID:   [%s] (f/l/o/n):
et: Surmake Msg-ID:[%s] (f/l/o/n):

en: Kill Subject:  [%s] (y/n):
et: Surmake teema: [%s] (j/e):

en: Kill all arts & show with K
et: Surma kõik artiklid & näita K tähega

en: Kill all arts and never show
et: Surma kõik artiklid ja ära näita

en: Kill filter added
et: Surmamise filter lisatud

en: Kill only unread arts
et: Surma ainult lugemata artiklid

en: Kill pattern scope  :
et: Surmamise mustri ulatus:

en: Kill text pattern   :
et: Surmake tekst mustriga :

en: Kill time in days   :
et: Surmamise aeg päevades :

en: Last
et: Viimane

en: Last posting date (ascending)
et: Viimane postitamise kuupäev (kasvavalt)

en: Last posting date (descending)
et: Viimane postitamise kuupäev (kahanevalt)

en: Left angle bracket missing in route address.
et: Aadressis puudub <.

en: Left parenthesis missing in old-style address.
et: Vanas stiilis aadressis puudub vasak ümarsulg.

en: Light Blue
et: Helesinine

en: Light Cyan
et: Helelilla

en: Light Green
et: Heleroheline

en: Light Pink
et: Heleroosa

en: Light Red
et: Helepunane

en: Light White
et: Helevalge

en: Linecount of articles to be filtered. < for less, > for more, = for equal.
et: Filtraaritavate artiklite ridu. < on vähem, > on rohkem, = on võrdne.

en: Lines %s
et: Rida: %s

en: Lines:
et: Ridu:

en: Lines: (ascending)
et: Lines: (kasvavalt)

en: Lines: (descending)
et: Lines: (kahanevalt)

en: List Thread (%d of %d)
et: Teemad (%d/%d)

en: List thread using right arrow key
et: Nool paremale näitab teema loendit

en: Lookup failed
et: Otsing ebaõnnestus

en: MIME binary content viewer
et: MIME kahendsisu lehitseja

en: MIME encoding in mail messages
et: Kasuta kirjades MIME kodeerimist

en: MIME encoding in news messages
et: Kasuta artiklites MIME kodeerimist

en: MIME parse error: Start boundary whilst reading headers
et: MIME parsimise viga: Algas eraldaja aga loen alles päiseid

en: MIME parse error: Unexpected end of %s/%s article
et: MIME parsimise viga: Ootamatu artikli %s/%s lõpp

en: Mail
et: E-post

en: Mail BUG REPORT to %s?
et: Saadan VEARAPORTI aadressil %s?

en: Mail address (and fullname)
et: E-posti aadress (ja teie nimi)

en: Mail article(s) to [%.*s]>
et: Saada artiklid aadressil [%.*s]>

en: Mail bug report...
et: Saada vearaport...

en: Mail directory
et: Kirjade kataloog

en: Mailbox format
et: Kirjade kataloog

en: Mailbox to save sent mails
et: Saadetud e-mailide postkast

en: Mailed
et: Saadetud

en: Mailing list address
et: Postiloendi aadress

en: Mailing log to %s
et: Saadan logi aadressil %s

en: Mailing to %s...
et: Saadan aadressil %s...

en: Mark
et: Märk

en: Mark all articles as read%s?
et: Märgin kõik artiklid loetuks%s?

en: Mark article as read%s?
et: Märgin artikli loetuks%s?

en: Mark group %s as read?
et: Märgin grupi %s loetuks?

en: Mark not selected articles read?
et: Märgin valimata artiklid loetuks?

en: Mark saved articles/threads as read
et: Märgi salvestatud artiklid loetuks

en: Mark saved articles/threads as read. <SPACE> toggles, <CR> sets, <ESC> cancels.
et: Märgi salvestatud artiklid loetuks. <TÜHIK> lülitab, <CR> seab, <ESC> katkestab.

en: Mark thread as read%s?
et: Märgin teema loetuks%s?

en: Mark with D on selection screen
et: Märgi valikuekraanil tähega D

en: Marked %d of %d %s as read
et: Märkisin %d (%d) %s loetuks

en: Marked %d of %d %s as unread
et: Märkisin %d (%d) %s mitteloetuks

en: Matching %s groups...
et: Otsin %s gruppe...

en: Max
et: Maksimum

en: Message-ID: & References: line
et: Message-ID: & References: rida

en: Message-ID: & last Reference
et: Message-ID: & viimane viitamine

en: Message-ID: entry only
et: ainult Message-ID: rida

en: Message-ID: line
et: Message-ID: rida

en: Message-ID: line to add to filter file. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Message-ID: rida filtri faili lisamiseks. <TÜHIK> lülitab, <CR> seab.

en: Miscellaneous
    -------------
et: Muud
    ----

en: Missing definition for %s
et: %s definitsioon puudub

en: Missing localpart of mail address.
et: Aadressil puudub lokaalne osa.

en: Missing part #%d
et: Puudub osa nr: %d

en: Missing parts.
et: Osad puuduvad.

en: Moving %s...
et: Tõstan %s...

en: Moving around
    -------------
et: Liikumine
    ---------

en: Msg-ID: & full References: line
et: Msg-ID: ja täielik References: rida

en: Msg-ID: & last References: only
et: Message-ID: ja ainult viimane References:

en: Multipart Subject
et: Mitmeosaliste teema

en: NFKC case fold
et: NFKC kollaps

en: NNTP authorization password not found for %s
et: Serverile %s vastavat NNTP autoriseerimise parooli pole

en: NNTP connection error. Exiting...
et: NNTP ühenduse viga. Lõpetan...

en: NNTP read timeout in seconds
et: NNTP lugemise taimout sekundites

en: New position cannot be a global scope
et: Uus positsioon ei saa olla globaalne skoop

en: Newsgroup does not exist on this server
et: Gruppi pole sellel serveril

en: No
et: Ei

en: No
et: Ei

en: No URLs in this article
et: Selles artiklis pole URL'e

en: No articles have been posted
et: Postitatud artikleid pole

en: No articles marked for saving
et: Salvestamiseks märgitud artikleid pole

en: No beginning.
et: Algus puudub.

en: No command
et: Käsku pole

en: No data.
et: Andmeid pole.

en: No end.
et: Lõpp puudub.

en: No filename
et: Failil pole nime

en: No group
et: Gruppi pole

en: No last message
et: Viimast teadet pole

en: No mail address
et: E-posti aadressi pole

en: No match
et: Ei leia

en: No more groups
et: Rohkem gruppe pole

en: No more groups to read
et: Lugemiseks rohkem gruppe pole

en: No newsgroups
et: Gruppe pole

en: No next unread article
et: Järgmist lugemata artiklit pole

en: No permissions to go into %s
et: Puuduvad õigused siseneda %s

en: No previous expression
et: Eelmist avaldist pole

en: No previous group
et: Eelmist gruppi pole

en: No previous search, nothing to repeat
et: Eelmist otsingut pole, ei saa korrata

en: No previous unread article
et: Eelmist lugemata artiklit pole

en: No read permissions for %s
et: %s lugemiseks pole õiguseid

en: No responses
et: Vastuseid pole

en: No responses to list in current thread
et: Jooksvas teemas pole vastuseid

en: No search string
et: Otsingusõne puudub

en: No subject
et: Teema puudub

en: No unsubscribed groups in newsrc
et: newsrcs ainult tellitud grupid

en: No unsubscribed groups to show
et: Tellimata gruppe pole

en: No viewer found for %s/%s
et: %s/%s jaoks puudub vaatur

en: No write permissions for %s
et: %s kirjutamiseks pole õiguseid

en: No. of days a filter entry is valid
et: Filtri kehtivus päevades

en: None
et: Pole

en: Normal
et: Tavaline

en: Not a multi-part message
et: Ei ole mitmeosaline teade

en: Not reading via NNTP.
et: Ei kasuta NNTP.

en: Nothing
et: Ei kasuta

en: Nothing special
et: Ei midagi erilist

en: Nothing was saved
et: Midagi ei salvestatud

en: Number of articles to get
et: Laetavate artiklite arv

en: Number of lines to scroll in pager
et: Lehitsejas keritavate ridade arv

en: ON = case sensitive, OFF = ignore case. <CR> sets, <ESC> cancels.
et: ON = tõstutundlik, OFF = tõstutundetu. <CR> seab, <ESC> katkestab.

en: ON = expire, OFF = don't ever expire. <CR> sets, <ESC> cancels.
et: ON = aegub, OFF = ei aegu. <CR> seab, <ESC> katkestab.

en: One or more lines of comment. <CR> to add a line or proceed if line is empty.
et: Üks või enam kommentaari rida. <CR> lisamiseks või tühja rea jätkamiseks.

en: Only
et: Ainult

en: Open URL in browser
et: Ava URL brauseris

en: Open article by Message-ID
et: Ava Message-ID poolt määratud artikkel

en: Opening %s
et: Avan %s

en: Operation disabled in no-overwrite mode
et: Operatsioon on ülekirjutamist keelavas moodis keelatud

en: Operation not available for replies by mail
et: Operatsioon ei ole mailiga vastamisel kasutatav

en: Option not enabled. Recompile with %s.
et: Võti pole lubatud. Kasutage kompileerimisel %s.

en: Option operations
    -----------------
et: Operatsioonid seadetega
    -----------------------

en: Options Menu
et: Omaduste menüü

en: Options Menu Commands
et: Omaduste menüü käsud

en: Organization: header
et: Organization: päis

en: PGP has not been set up (can't open %s)
et: PGP pole seadistatud (ei saa avada %s)

en: Page line wrap column
et: Rea murdmise veerg lehitsejas

en: PageDown or PageNextUnread
et: PageDown või PageNextUnread

en: Parent article has been killed
et: Eelnev artikkel on hävitatud

en: Parent article is unavailable
et: Eelnev artikkel pole kättesaadav

en: Path and options for ispell-like spell-checker. <CR> sets, <ESC> cancels.
et: ispell või selle analoogi tee ja argumendid, <CR> seab, <ESC> katkestab.

en: Pink
et: Roosa

en: Pipe
et: Toru

en: Pipe to command [%.*s]>
et: Toru käsku [%.*s]>

en: Piping not enabled.
et: Toru kasutamine pole lubatud.

en: Piping...
et: Saadan torusse...

en: Please enter a valid character
et: Palun sisestage lubatud sümbol

en: Please use %.100s instead
et: Kasutage selle asemel palun %.100s

en: Position %s in group list (1,2,..,$) [%d]>
et: Positsioon %s gruppide nimistus (1,2,..,$) [%d]>

en: Post a followup...
et: Postita vastus...

en: Post postponed articles [%%s]? (%s/%s/%s/%s/%s):
et: Postitan ootel artiklid [%%s]? (%s/%s/%s/%s/%s):

en: Post process saved articles
et: Salvestatud artikl. järeltöötlemine

en: Post subject [%s]>
et: Postituse teema [%s]>

en: Post to newsgroup(s) [%s]>
et: Postita gruppidesse [%s]>

en: Post-process %s=no, %s=yes, %s=shar, %s=quit:
et: Järeltöötle %s=ei, %s=jah, %s=shar, %s=välju:

en: Posted Articles Menu Commands
et: Postitatud artiklite menüü käsud

en: Posted article operations
    -------------------------
et: Postitatud artiklite operatsioonid
    ----------------------------------

en: Posted articles history
et: Postitatud artiklite ajalugu

en: Posting article...
et: Postitan artiklit...

en: Posting is not allowed to %s
et: %s ei luba postitada

en: Posting using external inews failed. Use built in inews instead?
et: Välise inews programmiga postitamine ebaõnnestus. Proovin sisemist inewsi?

en: Posting/Mailing Options
et: Postitamise/saatmise seaded

en: Posting: %.*s ...
et: Postitan: %.*s ...

en: Preparing for filtering on Path header (%d/%d)...
et: Valmistun filtreerima Path päist (%d/%d)...

en: Prepend signature with "-- "
et: Lisa signatuuri ette "-- "

en: Prepend signature with "-- " on own line. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Signatuurile eelnevale reale "-- ". <TÜHIK> lülitab, <CR> seab.

en: Press <RETURN> to continue...
et: Jätkamiseks vajutage <RETURN>...

en: Print
et: Trüki

en: Print all headers when printing
et: Trükkimisel trüki kõik päised

en: Print all or just part of header. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Trüki kõik või ainult osa päisest. <TÜHIK> lülitab, <CR> seab.

en: Printer program with options
et: Trükikäsk koos võtmetega

en: Printing...
et: Trükin...

en: Process only unread articles
et: Töötle ainult lugemata artikleid

en: Processing mail messages marked for deletion.
et: Töötlen kirju, mis on kustutamiseks märgitud.

en: Processing saved articles marked for deletion.
et: Töötlen salvestatud ja kustutamiseks märgitud artikleid.

en: Program that opens URLs
et: Programm URLide avamiseks

en: Program to run to open URLs, <CR> sets, <ESC> cancels.
et: Programm URLide avamiseks, <CR> seab, <ESC> katkestab.

en: Put cursor at first/last unread art in groups. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Vii kursor grupis esimesele/viimasele lugemata artiklile. <TÜHIK> lülitab, <CR> seab.

en: Put the server name in the file %s,
    or set the environment variable NNTPSERVER
et: Kirjutage serveri nimi faili %s,
    või seadke keskonnamuutuja NNTPSERVER

en: Quick (1 key) kill filter case
et: Kiirsurmamise (1 klahv) filtri tõstutundlikkus

en: Quick (1 key) kill filter expire
et: Kiirvalikuga (1 klahv) surmamise filtri aegumine

en: Quick (1 key) kill filter header
et: Kiirvalikuga (1 klahv) surmamise filtri päis

en: Quick (1 key) kill filter scope
et: Kiirsurmamise (1 klahv) filtri skoop

en: Quick (1 key) select filter case
et: Kiirvaliku (1 klahv) valiku filtri tõstutundlikkus

en: Quick (1 key) select filter expire
et: Kiirvalikuga (1 klahv) aegumise filter

en: Quick (1 key) select filter header
et: Kiire (1 klahvi) valik päiste filtreerimiseks

en: Quick (1 key) select filter scope
et: Kiirvaliku (1 klahv) filtri skoop

en: Quote empty lines
et: Tsiteeri tühje ridu

en: Quote line when cross-posting
et: Tsiteerimise rida ristpostitusel

en: Quote line when following up
et: Tsiteerimise rida vastamisel

en: Quote line when mailing
et: Tsiteerimise rida kirjutamisel

en: Quote signatures
et: Tsiteeri allkirju

en: Quote sigs & empty lines
et: Tsiteeri allkirju ja tühje ridu

en: Quoting behavior
et: Käitumine tsiteerimisel

en: Read (%s)
et: Lugesin (%s)

en: Read carefully!
    
      You are about to cancel an article seemingly not written by you.  This will
      wipe the article from lots of news servers throughout the world;
      Usenet's majority  considers this  rather inappropriate,  to say the least.
      Only press 'd'  if you are  absolutely positive  that you are ready to take
      the rap.
    
    This is the article you are about to cancel:
et: Lugege hoolikalt!
    
      Te olete kustutamas artiklit, mida te ilmselt pole kirjutanud.  Seega
      eemaldatakse artikkle paljudest uudiseserveritest üle maailma. Useneti
      üldsus loeb sellist käitumist ebakohaseks.  Vajutage  'd' ainult siis,
      kui te olete täiesti veendunud selle sammu vajalikkuses.
    
    Siin on artikkel, mida te asute kustutama:

en: Read carefully!
    
      You are about to cancel an article seemingly written by you. This will wipe
      the article from most  news servers  throughout the world,  but there is no
      guarantee that it will work.
    
    This is the article you are about to cancel:
et: Lugege hoolikalt!
    
      Te asute kustutama artiklit, mis paistab olema teie poolt kirjutatud.
      Seega te eemaldate artikli paljudest uudiseserveritest  üle  maailma,
      kuid kustutamisel ei ole mingit garantiid.
    
    Siin on artikkel, mida te hakkate kustutama:

en: Reading %s
et: Loen %s

en: Reading %s groups...
et: Loen %s gruppe...

en: Reading %sattributes file...
et: Loen %satribuutide faili...

en: Reading %sconfig file...
et: Loen %sseadete faili...

en: Reading ('q' to quit)...
et: Loen ('q' katkestamiseks)...

en: Reading filter file...
et: Loen filtrite faili...

en: Reading groups from active file...
et: Loen aktiivseid gruppe...

en: Reading groups from newsrc file...
et: Loen gruppe newsrc failist...

en: Reading input history file...
et: Loen sisendi ajalugu...

en: Reading mail active file...
et: Loen aktiivsete kirjade kausta...

en: Reading mailgroups file...
et: Loen kirjagruppide faili...

en: Reading newsgroups file...
et: Loen gruppide kirjeldusi...

en: Reading newsrc file...
et: Loen newsrc faili...

en: Reconnect to server automatically
et: Taasta automaatselt NNTP ühendus

en: Red
et: Punane

en: References
et: Viited

en: References: line
et: References: rida

en: Regex for begin of a verbatim block
et: Identse bloki alguse reg. avaldis

en: Regex for end of a verbatim block
et: Identse bloki lõpu reg. avaldis

en: Regex used to highlight *stars*
et: Regex et esile tõsta *tärne*

en: Regex used to highlight -strokes-
et: Regex et esile tõsta -kriipse-

en: Regex used to highlight /slashes/
et: Regex et esile tõsta /kaldkriipse/

en: Regex used to highlight _underline_
et: Regex et esile tõsta _alakriipse_

en: Regex used to show >= 3 times q.l.
et: >= 3 tsiteeritud ridu näitav reg

en: Regex used to show quoted lines
et: Tsiteeritud ridade näitamise regex

en: Regex used to show quotes from external sources
et: Väliste tsitaatide ridade näitamise regex

en: Regex used to show twice quoted l.
et: Topelt tsiteeritud ridu näitav reg

en: Regex with Subject prefixes
et: Regex teema prefiksi leidmiseks

en: Regex with Subject suffixes
et: Regex teema sufiksi leidmiseks

en: Rejoin current group
et: Taasühinen jooksva grupiga

en: Remove bogus groups from newsrc
et: Eemalda olematud grupid

en: Remove soft hyphens
et: Eemalda pehmed sidekriipsud

en: Remove soft hyphens. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Eemalda pehmed sidekriipsud, <TÜHIK> lülitab, <CR> seab.

en: Remove ~/.article after posting
et: Eemalda ~/.article peale postitust

en: Removed from this rule:
et: Eemaldatud sellest reeglist:

en: Rename scope>
et: Skoobi uus nimi>

en: Render BiDi
et: Renderda BiDi

en: Reply to author...
et: Vastan autorile...

en: Repost
et: Uuesti postitus

en: Repost article(s) to group(s) [%s]>
et: Postitan artikli(d) gruppi(desse) [%s]>

en: Repost or supersede article(s) [%%s]? (%s/%s/%s):
et: Postitan uuesti või asendan artikli(d) [%%s]? (%s/%s/%s):

en: Reposting article...
et: Postitan artikli uuesti...

en: Rereading %s...
et: Loen %s uuesti...

en: Resend last command (%s)
et: Saada viimane käsk uuesti (%s)

en: Reset newsrc?
et: Algväärtustan newsrc?

en: Responses have been directed to poster. %s=mail, %s=post, %s=quit:
et: Vastused edastatakse postitajale. %s=kirjuta, %s=postita, %s=välju:

en: Responses have been directed to the following newsgroups
et: Vastused edastatakse järgnevatesse gruppidesse

en: Reverse video
et: Pööratud video

en: Right bracket missing in domain literal.
et: Doomenis puudub vasak sulg.

en: Right parenthesis missing in old-style address.
et: Vanas stiilis aadressis puudub parem ümarsulg.

en: Rule created by:
et: Reegli looja:

en: Save
et: Salvesta

en: Save '%s' (%s/%s)?
et: Salvestan '%s' (%s/%s)?

en: Save articles in batch mode (-S)
et: Salvesta artiklid pakettmoodis (-S)

en: Save configuration before continuing?
et: Salvestan seaded enne jätkamist?

en: Save filename for %s/%s is a mailbox. Attachment not saved
et: Fail %s/%s salvestamiseks on postkast. Lisa ei salvestatud

en: Save filename>
et: Fail salvestamiseks>

en: Saved
et: Salvestatud

en: Saved %s...
et: Salvestatud %s...

en: Saving...
et: Salvestan...

en: Saving/Printing Options
et: Salvestamise/trükkimise seaded

en: Scope for the filter rule. <CR> sets, <ESC> cancels.
et: Filtri reegli skoop. <CR> seab, <ESC> katkestab.

en: Scope operations
    ----------------
et: Operatsioonid skoobiga
    ----------------------

en: Scopes Menu
et: Skoopide menüü

en: Scopes Menu Commands
et: Skoopide menüü käsud

en: Score (ascending)
et: Kaal (kasvavalt)

en: Score (descending)
et: Kaal (kahanevalt)

en: Score limit (kill)
et: Kaalu alampiir (surmamine)

en: Score limit (select)
et: Kaalu alampiir (valik)

en: Score of a thread
et: Teema kaal

en: Search backwards [%s]>
et: Otsin tagurpidi [%s]>

en: Search body [%s]>
et: Otsi kehast [%s]>

en: Search forwards [%s]>
et: Otsi edaspidi [%s]>

en: Searching article %d of %d ('q' to abort)...
et: Otsin artiklit %d/%d ('q' katkestamiseks)...

en: Searching...
et: Otsin...

en: Select From    [%s] (y/n):
et: Valige From    [%s] (j/e):

en: Select Lines: (</>num):
et: Valige read:  (</>num):

en: Select Msg-ID  [%s] (f/l/o/n):
et: Valige Msg-ID  [%s] (f/l/o/n):

en: Select Subject [%s] (y/n):
et: Valige teema   [%s] (j/e):

en: Select URL>
et: Valige URL>

en: Select article>
et: Valige artikkel>

en: Select attachment>
et: Valige manus>

en: Select group>
et: Valige grupp>

en: Select new position>
et: Valige uus positsioon>

en: Select option number before text or use arrow keys and <CR>. 'q' to quit.
et: Valige teksti eest omaduse number või kasutage nooli ja <CR>. 'q' väljumiseks.

en: Select pattern scope:
et: Valige mustri ulatus:

en: Select scope>
et: Valige skoop>

en: Select text pattern :
et: Valige tekstimuster :

en: Select thread>
et: Valige teema>

en: Select time in days   :
et: Valige aeg päevades   :

en: Select where text pattern should be applied. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Valige, kus tekstimustrit rakendada. <TÜHIK> lülitab, <CR> seab.

en: Send you a Cc/Bcc automatically
et: Saada automaatselt Cc/Bcc koopia

en: Server expects authentication.
et: Server eeldab autentimist.

en: Server has non of the groups listed in %s
et: Serveril pole failis %s näidatud gruppe

en: Server unavailable
et: Server ei vasta

en: Set Followup-To: header to this group(s). <CR> sets, <ESC> cancels.
et: Sea grup(p)i(de)le Followup-To: päis. <CR> seab, <ESC> katkestab.

en: Shell Command (%s)
et: Käsurea käsk (%s)

en: Shell archive
et: Shelli arhiiv

en: Show From (author) fields in group & thread level. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Näita grupi ja teema menüüs From (autor) välju. <TÜHIK> lülitab ja <CR> seab.

en: Show all articles or only unread articles. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Näita kõiki või ainult lugemata artikleid. <TÜHIK> lülitab, <CR> seab.

en: Show description of each newsgroup
et: Näita iga grupi lühikirjeldust

en: Show empty Followup-To in editor
et: Näita toimetis tühja Followup-To

en: Show help/mail sign in level titles
et: Näita abi/maili märki taseme pealkirjades

en: Show mail if new mail else help s.
et: Kui on uus mail, näita maili märki, muidu abiinfo

en: Show mini menu & posting etiquette
et: Näita minimenüüd & post. etiketti

en: Show only groups with unread arts
et: Ainult lugemata artiklitega grupid

en: Show only help sign
et: Näita ainult abiinfo märki

en: Show only mail sign if new mail
et: Näita e-maili märki ainult uue maili korral

en: Show only unread articles
et: Näita ainult lugemata artikleid

en: Show short description for each newsgroup. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Näita gruppide lühikirjeldusi. <TÜHIK> lülitab ja <CR> seab.

en: Showing subscribed to groups only
et: Näitan ainult tellitud gruppe

en: Showing unread groups only
et: Näitan ainult lugemata gruppe

en: Single component FQDN is not allowed. Add your domain.
et: Ühekomponendiline FQDN pole lubatud. Lisage oma doomen.

en: Skip leading and trailing blank l.
et: Jäta alguses ja lõpus tühjad read alles

en: Skip leading blank lines
et: Jäta alguses tühjad read alles

en: Skip multipart/alternative parts
et: Jäta multipart/alternative osad

en: Skip trailing blank lines
et: Jäta lõpus tühjad read alles

en: Slrnface abnormally exited, code %d.
et: Slrnface lõpetas veaga, kood %d.

en: Slrnface failed: %s.
et: Slrnface ebaõnnestus: %s.

en: Sort articles by
et: Artiklite järjestus

en: Sort articles by Subject, From, Date or Score. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Järjesta artiklid Subject, From, Date, kaalu järgi. <TÜHIK> lülitab, <CR> seab.

en: Sort threads by
et: Teemade järjestus

en: Sort threads by Nothing or Score. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Järjesta teemad mitte millegi või kaalu järgi. <TÜHIK> lülitab, <CR> seab.

en: Space
et: Tühik

en: Space separated list of header fields
et: Tühikuga eraldatud päised

en: Spamtrap warning address parts
et: Rämpsposti hoiatus aadressi osadele

en: Standard background color
et: Standardne tagaplaani värv

en: Standard foreground color
et: Standardne esiplaani värv

en: Starting: (%s)
et: Stardin: (%s)

en: Storing article for later posting
et: Salvestan artikli hiljem postitamiseks

en: Strip blanks from ends of lines
et: Eemalda tühikud realõppudest

en: Subject
et: Teema

en: Subject: (ascending)
et: Subject: (kasvavalt)

en: Subject: (case sensitive)
et: Subject: (tõstutundlik)

en: Subject: (descending)
et: Subject: (kahanevalt)

en: Subject: (ignore case)
et: Subject: (tõstutundetu)

en: Subject: line (case sensitive)
et: Subject: rida (tõstutundlik)

en: Subject: line (ignore case)
et: Subject: rida (tõstutundetu)

en: Subject: line to add to filter file. <SPACE> toggles & <CR> sets.
et: Subject: rida filtri faili lisamiseks. <TÜHIK> lülitab, <CR> seab.

en: Subscribed to %s
et: %s on tellitud

en: Subscribing...
et: Tellin...

en: Sum
et: Summa

en: Supersede article(s) to group(s) [%s]>
et: Asendan artikli(d) gruppides [%s]>

en: Superseding article ...
et: Asendan artikli ...

en: TLS handshake failed: %s
et: TLS sessiooni algatamine ebaõnnestus: %s

en: TLS peer verification failed, continuing anyway as requested: %s
et: TLS paarilise kontroll ebaõnnestus, jätkan ikkagi nagu sooviti: %s

en: TLS peer verification failed: %s
et: TLS paarilise kontrollimine ebaõnnestus: %s

en: TLS peer verification failed: %s.
    Continuing anyway as requested.
et: TLS paarilise kontroll ebaõnnestus: %s.
    Jätkan ikkagi nagu sooviti.

en: Tagged %s
et: Märgitud %s

en: Tagged attachment
et: Märgitud manus

en: TeX2Iso encoded article
et: TeX2Iso kodeeritud artikkel

en: Terminal does not support color
et: Terminal ei toeta värve

en: The directory where articles/threads are to be saved in mailbox format.
et: Kataloog, kuhu artikleid/teemasid salvestatakse kirjaformaadis.

en: The directory where you want articles/threads saved.
et: Kataloog, kuhu te soovite artikleid salvestada.

en: The printer program with options that is to be used to print articles/threads.
et: Programm koos argumentidega, mida kasutatakse artiklite/teemade trükkimiseks.

en: There is no news
et: Uudiseid pole

en: This directory is used to create named pipes for communication between
    slrnface and its parent process. It should normally be empty because
    the pipe is deleted right after it has been opened by both processes.
    
    File names generated by slrnface have the form "hostname.pid". It is
    probably an error if they linger here longer than a fraction of a second.
    
    However, if the directory is mounted from an NFS server, you might see
    special files created by your NFS server while slrnface is running.
    Do not try to remove them.
et: Seda kataloogi kasutatakse slrnface ja tema vanemprotsessi vahelise
    suhtlemise korraldamiseks nimega torude abil. Tavaliselt peaks see olema
    tühi, kuna toru kustutatakse kohe, kui see on mõlemas protsessis avatud.
    
    slrnface poolt loodud failinimed on kujul "hostinimi.pid". Kui need
    failid on jäänud alles kauemaks kui sekundi osa, viitab see tavaliselt
    veale.
    
    Kui see kataloog on haagitud NFS serverilt, võib slrnface töö ajal
    siiski näha ka vastavaid faile. Kui see on nii, ärge neid kustutage.

en: This is a repost of the following article:
et: See on järgneva artikli uuesti postitamine:

en: This message has been composed in the 'multipart/mixed' MIME-format. If you
    are reading this prefix, your mail reader probably has not yet been modified
    to understand the new format, and some of what follows may look strange.
et: See teade on koostatud kasutades 'multipart/mixed' MIME vormingut. Kui
    te loete seda prefiksit, siis pole teie mailiprogrammi seadistatud seda
    vormingut kasutama ja järgnev tekst võib olla kummaline.

en: Thread
et: Teema

en: Thread %4s of %4s
et: Teema %4s : %4s

en: Thread (%.*s)
et: Teema (%.*s)

en: Thread Level Commands
et: Teemataseme käsud

en: Thread articles by
et: Artiklite teemadesse jagamine

en: Thread deselected
et: Teema pole valitud

en: Thread percentage match
et: Teema protsentuaalne sobivus

en: Thread selected
et: Teema on valitud

en: Threading articles...
et: Järjestan artiklid teemade kaupa...

en: Threading by multipart
et: Järjestan osade järgi

en: Tin will use local index files instead.
et: Tin kasutab hoopis kohalikke indeksfaile.

en: Toggled German TeX encoding %s
et: Lülitatud Saksa TeX kodeering %s

en: Toggled rot13 encoding
et: Lülitatud rot13 kodeerimine

en: Toggled tab-width to %d
et: Lülitatud tab-width väärtus %d

en: Toggled word highlighting %s
et: Sõnade esiletõstmine lülitatud %s

en: Top Level Commands
et: Ülemise taseme käsud

en: Transliteration
et: Transliteratsioon

en: Try and save newsrc file again?
et: Proovin newsrc faili uuesti salvestada?

en: Try cache_overview_files to speed up things.
et: Proovige asjade kiirendamiseks cache_overview_files.

en: Trying %s
et: Proovin %s

en: URL Menu
et: URL Menüü

en: URL Menu Commands
et: URL menüü käsud

en: URL highlighting in message body
et: Teate kehas URL esiletõstmine

en: URL operations
    --------------
et: Operatsioonid URL'idega
    -----------------------

en: Underline
et: Allajoonitud

en: Unicode normalization form
et: Unikoodi normaliseerimise kuju

en: Unknown display level
et: Tundmatu ektaani tase

en: Unknown domain. Send bug report if your top level domain really exists.
    Use .invalid as top level domain for munged addresses.
et: Vigane doomen. Saatke vearaport, kui teie doomen on reaalselt olemas.
    Kasutage "vigase" aadressi kirjutamisel juurmise doomenina .invalid.

en: Unknown error.
et: Tundmatu viga.

en: Unlimited
et: Piiramata

en: Unreachable?
et: Kättesaamatu?

en: Unrecognized attribute: %s
et: Tundmatu atribuut: %s

en: Unsubscribed from %s
et: Loobunud grupist %s

en: Unsubscribing...
et: Loobun gruppidest...

en: Untagged %s
et: Märkimata %s

en: Untagged attachment
et: Märkimata manus

en: Unthreading articles...
et: Tükeldan teemad...

en: Updated
et: Uuendatud

en: Updating
et: Uuendan

en: Use 8bit characters in mail headers
et: Kasuta kirja päises 8bit tähti

en: Use 8bit characters in news headers
et: Kasuta artikli päises 8bit tähti

en: Use ANSI color
et: Kasuta ANSI värve

en: Use MIME display program for this message?
et: Kasutan selle teate lugemiseks MIME näitamise programmi?

en: Use UTF-8 graphics (thread tree etc.)
et: Kasuta UTF-8 graafikat (teema puu jne.)

en: Use interactive mail reader
et: Kasuta interaktiivset e-posti

en: Use inverse video for page headers
et: Kasuta päistel pööratud videot

en: Use mouse in xterm
et: Kasuta xterm aknas hiirt

en: Use scroll keys on keypad
et: Kasuta kerimisnuppe

en: Use slrnface to show ''X-Face:''s
et: ''X-Face:'' näitamiseks slrnface

en: Useless combination %s and %s. Ignoring %s.
et: Kasutu %s ja %s kombinatsioon. Ignoreerin %s.

en: Value of the Organization: header. <CR> sets, <ESC> cancels.
et: Organization: päise väärtus. <CR> seab, <ESC> katkestab.

en: View '%s' (%s/%s)?
et: Vaatan '%s' (%s/%s)?

en: View post-processed files
et: Vaata töödeldud faile

en: View/pipe/save multimedia attachments
et: Vaata/toru/salvesta multimeedia manuseid

en: WILDMAT for normal wildcards, REGEX for full regular expression matching.
et: WILDMAT tavalistele jokkeritele, REGEX täisregulaaravaldistega otsimisele.

en: Warning: No newsgroups were written to your newsrc file. Save aborted.
et: Hoiatus: Teie newsrc faili ei salvestatud ühtegi gruppi. Katkestasin salvestamise.

en: Warning: Only %d out of %d articles were saved
et: Hoiatus: Salvestati ainult %d artiklit %d artiklist

en: Warning: this mail address may contain a spamtrap. %s=continue, %s=abort?
et: Hoiatus: see aadress võib sisaldada rämpsposti lõksu. %s=jätkan, %s=katkestan?

en: Warning: tin wrote fewer groups to your
    	%s
    than it read at startup. If you didn't unsubscribe from %ld %s during
    this session this indicates an error and you should backup your %s
    before you start tin once again!
et: Hoiatus: tin kirjutas vähem gruppe teie
    	%s
    kui ta luges käivitamisel. Kui te ei loobunud sessiooni kestel %ld
    grupist%s, tähendab see viga ja te peaksite varundama oma %s
    enne, kui te tini uuesti käivitate!

en: What to display instead of mark
et: Mida näidata märgi asemel

en: When group is a mailing list, send responses to this email address.
et: Kui grupp on postiloend, saada vastused sel aadressil.

en: Which MIME types will be saved
et: Millised MIME tüübid salvestatakse

en: Which actions require confirmation
et: Tegevused mis nõuavad kinnitust

en: White
et: valge

en: Wildcard matching
et: Jokkeritega otsimine

en: With headers
et: Päistega

en: Without headers
et: Päisteta

en: Word highlighting in message body
et: Sõnade esiletõstmine teate kehas

en: Wrap around threads on next unread
et: Liigu lugemata art-le ümber teemade

en: Writing %s
et: Kirjutan %s

en: Writing attributes file...
et: Kirjutan atribuutide faili...

en: Writing overview cache...
et: Kirjutan ülevaate puhvri...

en: X-Conversion-Note: multipart/alternative contents have been removed.
      To get the whole article, turn alternative handling OFF in the Option Menu
et: X-Conversion-Note: multipart/alternative sisu on eemaldatud.
      Et näha tervet artiklit, lülitage alternatiivide käsitlemine välja

en: Yellow
et: Kollane

en: Yes
et: Jah

en: Yes
et: Jah

en: You are not subscribed to this group
et: Te pole seda gruppi tellinud

en: You have mail
et: Teil on kiri

en: You have tagged articles in this group - catchup anyway?
et: Teil on siin grupis märgitud teateid - märgin loetuks?

en: You have tagged articles in this group - quit anyway?
et: Teil on siin grupis märgitud artikleid - väljun siiski?

en: Your server does not have Xref: in its NOV-files.
et: Teie server ei paku Xref: päiserida NOV failides.

en: Your server does not have Xref: in its XOVER information.
et: Teie server ei paku Xref: päiserida XOVER informatsioonis.

en: Your server does not have Xref: in its XOVER information.
    Tin will try to use XHDR XREF instead (slows down things a bit).
et: Teie server ei paku Xref: päiserida XOVER informatsioonis.
    Tin üritab kasutada XHDR XREF selle asemel (võib olla mõnevõrra aeganõudvam).

en: Your server does not support the NNTP XOVER or OVER command.
et: Teie server ei toeta NNTP XOVER või OVER käsku.

en: Zero length FQDN component not allowed.
et: Null pikkusega FQDN komponent ei ole lubatud.

en: Zero length localpart component not allowed.
et: Null pikkusega lokaalne komponent ei ole lubatud.

en: [- Unavailable -]
et: [- Pole kasutatav -]

en: add new scope
et: lisa uus skoop

en: all
et: kõik

en: article
et: artikkel

en: articles
et: artiklit

en: attribute with no scope: %s
et: atribuut ilma skoobita: %s

en: auto-select (hot) an article via a menu
et: (kuuma) artikli automaatse valiku menüü

en: bytes
et: baiti

en: c)reate it, use a)lternative name, use d)efault .newsrc, q)uit tin:
et: c=loo fail, a)lternatiivne nimi, d=vaikimisi .newsrc, q=välju:

en: cancel (delete) or supersede (overwrite) current article
et: katkesta (kustuta) või asenda (kirjuta üle) jooksev artikkel

en: choose first URL in list
et: vali loetelust esimene URL

en: choose first article in list
et: vali loendis esimene artikkel

en: choose first attachment in list
et: vali loendis esimene manus

en: choose first attribute in list
et: vali loendis esimene atribuut

en: choose first group in list
et: vali loetelust esimene grupp

en: choose first option in list
et: vali loetelust esimene parameeter

en: choose first scope in list
et: vali loetelust esimene skoop

en: choose first thread in list
et: vali loendist esimene teema

en: choose group by name
et: vali grupp nime järgi

en: choose last URL in list
et: vali loetelust viimane URL

en: choose last article in list
et: vali loendis viimane artikkel

en: choose last attachment in list
et: vali loendis viimane manus

en: choose last attribute in list
et: vali loendis viimane atribuut

en: choose last group in list
et: vali loetelust viimane grupp

en: choose last option in list
et: vali loetelust viimane parameeter

en: choose last scope in list
et: vali loetelust viimane skoop

en: choose last thread in list
et: vali loendist viimane teema

en: choose next group with unread news
et: vali järgmine lugemata artiklitega grupp

en: choose range of articles to be affected by next command
et: valige järgmise käsuga töödeldavate artiklite vahemik

en: choose range of groups to be affected by next command
et: järgmise käsuga töödeldavate gruppide vahemik

en: commands
et: käsud

en: commands & quit
et: käsud & välju

en: commands & quit & select
et: käsud & välju & valik

en: commands & select
et: käsud & valik

en: couldn't expand %s
et: ei saa laiendada %s

en: cycle the display of authors email address, real name, both or neither
et: vali näitamiseks autori aadress, pärisnimi, mõlemad või mitte midagi

en: cycle through threading options available
et: erinevad teemade käsitlemise võtmed

en: delete scope
et: kustuta skoop

en: display first article in current thread
et: näita jooksva teema esimest artiklit

en: display first article in next thread
et: näita järgmise teema esimest artiklit

en: display first page of article
et: näita artikli esimest lehekülge

en: display last article in current thread
et: näita jooksva teema viimast artiklit

en: display last article viewed
et: näita viimasena vaadatud artiklit

en: display last page of article
et: näita artikli viimast lehekülge

en: display next article
et: näita järgmist artiklit

en: display next group
et: näita järgmist gruppi

en: display next unread article
et: näita järgmist lugemata artiklit

en: display previous article
et: näita eelmist artiklit

en: display previous group
et: näita eelmist gruppi

en: display previous unread article
et: näita eelmist lugemata artiklit

en: down one line
et: üks rida alla

en: down one page
et: alla üks lehekülg

en: edit article (mail-groups only)
et: toimeta artiklit (ainult kirjade-grupid)

en: edit attributes file
et: toimeta atribuutide faili

en: edit filter file
et: toimeta filtrite faili

en: error
et: viga

en: errors
et: viga

en: escape from command prompt
et: pääs käsuviibalt

en: get help
et: anna abiinfot

en: global
et: globaalset

en: go to article chosen by Message-ID
et: liigu Message-ID poolt määratud artiklile

en: go to the article that this one followed up
et: mine artiklile, millele see artikkel järgneb

en: group
et: grupp

en: groups
et: gruppi

en: kill an article via a menu
et: artiklite surmamise menüü

en: leaving external mail-reader
et: jätan välise kirjade lugeja

en: list articles posted by you (from posted file)
et: näita teie poolt postitatud artikleid (failist posted)

en: list articles within current thread (bring up Thread sub-menu)
et: artiklite loend jooksvas teemas (esita teema alam-menüü)

en: list groups which an article has been posted to (by Message-ID)
et: näita gruppe kuhu artikkel postitati (Message-ID järgi)

en: mail article/thread/hot/pattern/tagged articles to someone
et: saada artikkel/teema/kuum/muster/märgitud kellelegi

en: mailbox
et: postkasti

en: mark all articles as read and enter next group with unread articles
et: märgi artiklid loetuks, sisene järgmisse lugemata artiklitega gruppi

en: mark all articles as read and return to group selection menu
et: märgi artiklid loetuks ja välju gruppide valiku menüüsse

en: mark all articles in chosen group unread
et: märgi valitud grupis kõik artiklid mitte-loetuks

en: mark all articles in group as read
et: märgi valitud grupis kõik artiklid loetuks

en: mark all articles in group as read and move to next unread group
et: märgi grupp loetuks ja liigu järgmisele lugemata grupile

en: mark art, range or tagged arts as read; move crsr to next unread art
et: märgi art. vahemik või märgitud art. loetuks, liigu järgm. lugemata artiklile

en: mark article as unread
et: märgi artikkel loetuks

en: mark article, range or tagged articles as unread
et: märgi jooksev teema, vahemik või märgitud teemad mitteloetuks

en: mark current thread as unread
et: märgi teema mitteloetuks

en: mark current thread, range or tagged threads as read
et: märgi jooksev teema, vahemik või märgitud teemad loetuks

en: mark current thread, range or tagged threads as unread
et: märgi jooksev teema, vahemik või märgitud teemad mitteloetuks

en: mark current/range/selected/pattern/tagged as read after prompting
et: märgi jooksev/vahemik/valitud/muster/märgitud loetuks

en: mark current/range/selected/pattern/tagged as unread after prompting
et: märgi jooksev/vahemik/valitud/muster/märgitud mitteloetuks

en: mark rest of thread as read and advance to next unread
et: märgi teema loetuks ja liigu järgmisele lugemata teemale

en: mark thread as read and enter next unread thread or group
et: märgi teema loetuks ja sisene järgmisse teemasse või gruppi

en: mark thread as read and return to group index page
et: märgi teema loetuks ja välju gruppide indeksi lehele

en: menu of configurable options
et: seadete menüü

en: move chosen group within list
et: liiguta valitud gruppi loendis

en: move scope
et: liiguta skoopi

en: newsgroup
et: gruppi

en: newsgroups
et: gruppidesse

en: newsrc file saved successfully.
et: newsrc fail on edukalt salvestatud.

en: none
et: pole

en: output article/thread/hot/pattern/tagged articles to printer
et: saada artikkel/teema/kuum/muster/märgitud trükkalile

en: perform PGP operations on article
et: kasuta artiklil PGP operatsioone

en: pipe article/thread/hot/pattern/tagged articles into command
et: saada artikkel/teema/kuum/muster/märgitud toruga käsule

en: pipe attachment into command
et: saada manus toru kaudu käsule

en: pipe raw attachment into command
et: saada kogu manus toru kaudu käsule

en: post (write) article to current group
et: postita (kirjuta) artikkel jooksvasse gruppi

en: post followup (don't copy text) to current article
et: postita vastus (kopeeri teksti) jooksvale artiklile

en: post followup to current article
et: postita vastus jooksvale artiklile

en: post followup to current article quoting complete headers
et: postita vastus jooksvale artiklile, tsiteerides kõiki päiseid

en: post postponed articles
et: postita ootel artiklid

en: quickly auto-select (hot) an article using defaults
et: vali kiiresti vaikeväärtusi kasutades (kuumad) artiklid

en: quickly kill an article using defaults
et: surma kiiresti artikkel, kasutades vaikeväärtusi

en: quit
et: välju

en: quit & select
et: välju & valik

en: quit tin immediately
et: välju viivitamata tinist

en: quit without saving configuration changes
et: välju muudetud seadeid salvestamata

en: read chosen article
et: loe valitud artiklit

en: read chosen group
et: loe valitud gruppi

en: reading from local spool
et: loen lokaalsest spool kataloogist

en: redraw page
et: värskenda lehekülge

en: rename scope
et: nimeta skoop ümber

en: repeat last search
et: korda eelmist otsingut

en: reply through mail (don't copy text) to author
et: vasta autorile kirjaga (teksti ei kopeerita)

en: reply through mail to author
et: vasta autorile kirjaga

en: reply through mail to author quoting complete headers
et: vasta autorile kirjaga, tsiteerides kõiki päiseid

en: report bug or comment via mail to %s
et: saatke vearaport või kommentaar aadressile %s

en: repost chosen article to another group
et: postita valitud artikkel teise gruppi

en: reread active file to check for any new news
et: kontrolli aktiivsete gruppide faili - kas on uusi artikleid

en: reset .newsrc (all available articles in groups marked unread)
et: .newsrc faili algväärtustamine (kõik artiklid mitte-loetuks)

en: reset attribute to a default value
et: sea atribuudile vaikeväärtus

en: return to group selection level
et: tagasi gruppide valikusse

en: return to previous menu
et: tagasi eelmisse menüüsse

en: reverse tagging on all attachments (toggle)
et: kõikide manuste tagurpidi märkimine

en: save article/thread/hot/pattern/tagged articles to file
et: salvesta artikkel/teema/kuum/muster/märgitud faili

en: save attachment to disk
et: salvesta manus kettale

en: save marked articles automatically without user prompts
et: salvesta märgitud artiklid automaatselt, kasutajalt küsimata

en: savefile
et: fail salvestamiseks

en: screen is too small, %s is exiting
et: ekraan on liiga väike, %s lõpetab töö

en: scroll the screen one line down
et: keri ekraani rida alla

en: scroll the screen one line up
et: keri ekraani rida üles

en: search all articles for a given string (this may take some time)
et: otsi antud teksti artiklitest (see võib võtta aega)

en: search backwards for a group name
et: otsi grupi nime tagaspidi

en: search backwards for an attribute
et: otsi atribuuti tagaspidi

en: search backwards for an option
et: otsi parameetrit tagaspidi

en: search backwards within this article
et: otsi artiklis tagaspidi

en: search for URLs backwards
et: otsi URL'e tagaspidi

en: search for URLs forwards
et: otsi URL'e edaspidi

en: search for articles backwards
et: otsi artikleid tagaspidi

en: search for articles by Subject line backwards
et: otsi artiklit teema järgi tagaspidi

en: search for articles by Subject line forwards
et: otsi artiklit teema järgi edaspidi

en: search for articles by author backwards
et: otsi artikleid autori järgi tagaspidi

en: search for articles by author forwards
et: otsi artikleid autori järgi edaspidi

en: search for articles forwards
et: otsi artikleid edaspidi

en: search for attachments backwards
et: otsi manuseid tagaspidi

en: search for attachments forwards
et: otsi manuseid edaspidi

en: search forwards for a group name
et: otsi grupi nime edaspidi

en: search forwards for an attribute
et: otsi atribuuti edaspidi

en: search forwards for an option
et: otsi parameetrit nime edaspidi

en: search forwards within this article
et: otsi artiklis edaspidi

en: select
et: valik

en: select attribute
et: vali atribuut

en: select group (make "hot")
et: vali grupp (muuda "kuumaks")

en: select option
et: vali parameeter

en: select scope
et: vali skoop

en: select thread
et: vali teema

en: select threads if at least one unread article is selected
et: vali teemad, kui on valitud vähemalt üks lugemata artikkel

en: select threads that match user specified pattern
et: vali kasutaja määratud mustrile vastavad teemad

en: servers active-file
et: serveri aktiivsete gruppide fail

en: shell escape
et: paojada käsureale

en: show NNTP[S] connection details
et: näita NNTP[S] ühenduse infot

en: show article in raw-mode (including all headers)
et: näita kogu artiklit (koos päistega)

en: show version information
et: esita info versioonist

en: skip next block of included text
et: järgmisele tekstiblokile

en: sort the list of groups
et: järjesta gruppide loend

en: start scopes menu
et: alusta skoopide menüüd

en: subscribe to chosen group
et: telli valitud grupp

en: subscribe to groups that match pattern
et: telli mustrile vastavaid gruppe

en: subscribed to %d groups
et: %d gruppi on tellitud

en: tag attachment
et: märgi manus

en: tag attachments that match user specified pattern
et: märgi kasutaja määratud mustrile vastavad manused

en: tag current article for reposting/mailing/piping/printing/saving
et: märgi jooksev artikkel, et postitada/saata/trükkida/salvestada/torusse

en: tag/untag all parts of current multipart-message in order
et: märgi/eemalda märk jooksva mitmeosalise teate kõik osad

en: thread
et: teema

en: toggle German TeX style decoding for current article
et: lülita jooksva artikli Saksa TeX stiilis dekodeerimine

en: toggle ROT-13 (basic decode) for current article
et: lülita jooksva artikli ROT-13 (lihtne dekodeering) kodeering

en: toggle all selections (all articles)
et: lülita kõiki valikuid (kõiki artikleid)

en: toggle back to options menu when invoked from there
et: tagasi seadete menüüsse

en: toggle color
et: lülita värve

en: toggle display of all headers
et: lülita ekraanil kõik päised

en: toggle display of all/selected articles
et: lülita ekraanile kõik/valitud artiklid

en: toggle display of all/unread articles
et: lülita ekraanil kõik/lugemata artiklid

en: toggle display of group name only or group name plus description
et: vali ekraanil ainult grupi nimi või grupi nimi ja kirjeldus

en: toggle display of sections hidden by a form-feed (^L) on/off
et: lülita lehevahetusega (^L) peidetud osade näitamist

en: toggle display of uuencoded sections
et: lülita uuenkodeeritud osade näitamine

en: toggle display to show all/subscribed groups
et: näita ekraanil kõiki/tellitud gruppe

en: toggle display to show all/unread subscribed groups
et: vali ekraanile kõik/lugemata tellitud grupid

en: toggle info message in last line (Message-ID)
et: lülita viimase rea infoteadet (Message-ID)

en: toggle info message in last line (URL)
et: lülita viimase rea infoteadet (URL)

en: toggle info message in last line (name/description of attachment)
et: lülita viimase rea infoteadet (manuse teema/kirjeldus)

en: toggle info message in last line (subject/description)
et: lülita viimase rea infoteadet (teema/kirjeldus)

en: toggle inverse video
et: lülita pööratud video

en: toggle limit number of articles to get, and reload
et: sea laetavate artiklite piirang ja lae uuesti

en: toggle mini help menu and posting etiquette display
et: lülita ekraanil miniabi ja postitamise etiketi menüüd

en: toggle selection of thread
et: lülita teema valikut

en: toggle tabwidth 4 <-> 8
et: lülita tabulaatori laius 4 <-> 8

en: toggle to attributes menu
et: lülita atribuutide menüü

en: toggle word highlighting on/off
et: lülita sõnade märkimine sisse/välja

en: unchanged
et: muutmata

en: undo all selections (all articles)
et: ennista kõik valikud (kõik artiklid)

en: unread
et: lugemata

en: unsubscribe from chosen group
et: loobu valitud grupist

en: unsubscribe from groups that match pattern
et: loobu mustrile vastavatest gruppidest

en: unsubscribed from %d groups
et: loobunud %d grupist

en: untag all tagged attachments
et: eemalda märgistus kõikidelt märgitud manustelt

en: untag all tagged threads
et: eemalda märgistus kõikidelt märgitud teemadelt

en: up one line
et: üles üks rida

en: up one page
et: üles üks lehekülg

en: use a)lternative name, use d)efault .newsrc, q)uit tin:
et: a)lternatiivne nimi, d=vaikimisi .newsrc, q=välju:

en: view attachment
et: vaata manust
